Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Tajna pesnikovanja Natisni Priporoči prijatelju
Od Tomi   

Vsak, ki s pesmijo se ukvarja:
Kot začetnik se sprašuje,
kaj da piše, o čem da misli,
kako naj verz svoj oblikuje.

Vsi nosimo celino v sebi
le znati seči – tam kjer je,
le to je silno vprašanje,
saj um ne ve kako bi dlje.

Izza srca, nekje v daljini,
se besedni črpa sklad;
le še vibracijo dodamo,
da nahrani v srcu glad.

Tako nastane venček rim
z melodično strukturo
in ne bi ti to izrodil,
da ne veš za čas in uro.

Ni vseeno kdaj se piše
saj vsako tajno čuva čas,
le če zalotiš se v viru,
razpre se biserni okras.

Pesnik malokdaj razmišlja
o čem nastal bo novi spev;
če še tako je v mislih hiter,
ujame le njegov odmev.

Z okolico le bodi v stiku,
Zato da sebe bolj spoznaš
saj te primerja um z drugim,
razkošnost lastno prepoznaš.

Vedno naj ti bo v srcu
slepo drži se tega,
lepota vsa, ki jo dojameš,
je že bila ustvarjena.

V tebi je posebna moč,
da iz časovne pra daljine
preneseš točno tisti vir,
ki nam oživil bi praznine.

Če ta vsrkani občutek,
te zmrazi v čistoči,
prepusti umu, da ga brž
v nam vidno snov pretoči.

To kar čutiš, v tem momentu,
ravno to v resnici si;
ustvarjaš sam se, kot rastlina
pozorno glej, kaj vlada ti!

Bodi dosleden odločitvi,
da pesnik si postal,
le koliko močne volje nosiš,
toliko globlje, boš seči znal.

Komentiraj pesem na forumu.
(2 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 22:39 - 05.01.2005

    Grožnja smrti vrti moj mali svet,
    v temo odet, od mesenih pasti zadet...
    Čemu ves ta med z vsemi kranceljni vred?

    ...

    Beri dalje...
  • 10:01 - 28.11.2004

    Naj bežim ... ali zbežim?
    Se naj skrivam ... ali skrijem?
    Kaj je bolje?
    Ali veš?
    Če bežim, nikoli ne ubežim...
    Če se skriv...

    Beri dalje...
  • 16:35 - 13.04.2008

    Nikoli se ne nasmehneš
    drugemu.
    Niti sebi.
    Kako naj gledam,
    da bom videla
    tisto
    v tebi?
    <...

    Beri dalje...
  • 21:41 - 06.01.2006

    Dviga se iz puščave njegov glas:
    uničil sem življenje!
    Brez živeža, brez oblek.
    Gol ležim na vročem pesku.
    Daj! Reši me od tod!...

    Beri dalje...
  • 09:35 - 16.05.2010

    "Angel ti moj plavolasi,
    kam jo mahaš v tem nalivu,
    v roza petkah, v mini krilu?
    Noč je, svet gre spat poč...

    Beri dalje...
  • 17:11 - 11.05.2007

    kaj naj napišem
    mar ni škoda praznih besed,
    naj raje končam, preden je treba začet?

    ne bom risal slik, k...

    Beri dalje...
  • 20:08 - 13.12.2010

    Tovariši! Hudo mi je med vami
    in vest me peče, ko vas vidim stati
    ob stružnicah in hrupnih avtomatih
    po cele dn...

    Beri dalje...
  • 23:05 - 09.12.2004

    Le pet minut nakloni mi moj ljubi,
    ne pusti Času se uloviti.
    Ne pusti , da te z lovkami posrka vase,
    iz pasti te svoje ne pusti uiti...

    Beri dalje...
  • 21:41 - 03.04.2007

    Kdaj sem zadnjič ti držal roko
    in kdaj moje srce je zate še bílo?
    Ker vse kar lahko vidim:
    turobna tiši...

    Beri dalje...
  • 04:43 - 27.01.2006

    Zbledelo je vse, vse kar sem čutil,
    srce razklano je na pol,
    neke noči, kot je nocojšnja,
    z drugo v mislih, bom zaspal.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo