Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Težko Natisni Priporoči prijatelju
Od Kvazimodo   

Težko je premakniti noč
s kozarcem sanj,
težko oditi
čakajoč zaman,
ležati v mehkem
v sebi razmetan.

Težko je biti srečen
v žalosti in sam.

Težko je najti
vase potujoč,
postaje dneva
z iskrico v očeh,
in greti srca
z žeblji v dlaneh.

Težko je biti sonce
v oblačnih dneh.

Težko je dihati
in se smejati,
težko živeti
in objokovati,
težko je iti
s prsti čez samoto,
premnogokrat
sam sebi v napoto.

Težko je premakniti noč,
še težje je zaspati,
oddaljen od bližin,
brez upanja: dajati.

Komentiraj pesem na forumu.
(5 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 23:16 - 03.03.2008

    Sequa, se nekaj čudnega dogaja,
    računalnik ladje nam že ful nagaja.
    Njihovi topovi so ostali čisto nemi,
    so mnogi zaleteli s...

    Beri dalje...
  • 15:53 - 12.09.2009

    Ko bova spet ležala prepletena,
    kot presta in dišeča, kot topel svež
    kruh; drhteče si bo upognjen janež
    umil ob...

    Beri dalje...
  • 12:16 - 18.11.2007

    Letovišče neizrečenih besed,
    premor med vrsticami
    in greh poln mehkobe,
    ki lomi čast in ponos.
    Beri dalje...

  • 17:18 - 23.06.2009

    Se sonce že odpravlja za goro,
    prihaja mrak, neslišno se udinja,
    poslednje ptice pred nočjo pojo,
    temno postaja...

    Beri dalje...
  • 12:51 - 04.10.2007

    sanjam o tebi
    kako priblizujes se meni

    sanjam globok tvoj pogled
    ki pod nogami naredi mi led

    s...

    Beri dalje...
  • 08:57 - 18.07.2006

    Je prihodnost
    tam, kjer so
    oblaki?

    ...

    Beri dalje...
  • 23:16 - 30.07.2012

    Prijatelja sva midva,
    dolgo se že poznava,
    vedno dobro se imava,
    nikoli se nedama,
    ker lepo je nama.

    M...

    Beri dalje...
  • 07:00 - 02.12.2008

    Vračam se v pred čas vseh rojstev,
    v tista razdobja, ko še ni bilo let,
    v čas, ko je v vseh nas isti Bog oče
    ustvarjal osnov...

    Beri dalje...
  • 13:20 - 14.03.2005

    a vam je žal
    za plankton?
    jebeš kite.

    ...

    Beri dalje...
  • 10:23 - 27.11.2004

    Odpadla so vrata
    Skorje telesa
    Sonce se je dotaknilo žive prsti
    Iz sveže zemlje
    Je vzklila
    Dih vzemajoča
    Čuteča...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo