|
|
Težko |
|
|
|
Od Kvazimodo
|
|
Težko je premakniti noč s kozarcem sanj, težko oditi čakajoč zaman, ležati v mehkem v sebi razmetan.
Težko je biti srečen v žalosti in sam. Težko je najti vase potujoč, postaje dneva z iskrico v očeh, in greti srca z žeblji v dlaneh. Težko je biti sonce v oblačnih dneh. Težko je dihati in se smejati, težko živeti in objokovati, težko je iti s prsti čez samoto, premnogokrat sam sebi v napoto. Težko je premakniti noč, še težje je zaspati, oddaljen od bližin, brez upanja: dajati. Komentiraj pesem na forumu. (5 komentarjev) |
|
|
|
|
Naključne |
-
23:16 - 03.03.2008
Sequa, se nekaj čudnega dogaja,
računalnik ladje nam že ful nagaja.
Njihovi topovi so ostali čisto nemi,
so mnogi zaleteli s...
Beri dalje...
-
15:53 - 12.09.2009
Ko bova spet ležala prepletena,
kot presta in dišeča, kot topel svež
kruh; drhteče si bo upognjen janež
umil ob...
Beri dalje...
-
12:16 - 18.11.2007
Letovišče neizrečenih besed,
premor med vrsticami
in greh poln mehkobe,
ki lomi čast in ponos.
Beri dalje...
-
17:18 - 23.06.2009
Se sonce že odpravlja za goro,
prihaja mrak, neslišno se udinja,
poslednje ptice pred nočjo pojo,
temno postaja...
Beri dalje...
-
12:51 - 04.10.2007
sanjam o tebi
kako priblizujes se meni
sanjam globok tvoj pogled
ki pod nogami naredi mi led
s...
Beri dalje...
-
08:57 - 18.07.2006
Je prihodnost tam, kjer so oblaki? ...
Beri dalje...
-
23:16 - 30.07.2012
Prijatelja sva midva,
dolgo se že poznava,
vedno dobro se imava,
nikoli se nedama,
ker lepo je nama.
M...
Beri dalje...
-
07:00 - 02.12.2008
Vračam se v pred čas vseh rojstev,
v tista razdobja, ko še ni bilo let,
v čas, ko je v vseh nas isti Bog oče
ustvarjal osnov...
Beri dalje...
-
13:20 - 14.03.2005
a vam je žal za plankton? jebeš kite. ...
Beri dalje...
-
10:23 - 27.11.2004
Odpadla so vrata Skorje telesa Sonce se je dotaknilo žive prsti Iz sveže zemlje Je vzklila Dih vzemajoča Čuteča...
Beri dalje...
|
|
|
|
|