Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Šah Natisni Priporoči prijatelju
Od Kvazimodo   

Štiriinšestdeset
črno-belih polj,
kvadratov, ki so večni
in skriti logaritmi v njih...

Včeraj smo igrali šah,
danes ga igramo
in jutri bomo igrali
to kraljevsko igro,
željni, blazni, prepotentni.

Kralji, kmetje in kraljice,
konji,lovci in topovi -
marionete na vrvici,
matirane misli.

Hodim po črno-belih
kvadratih življenja,
med šahom in matom
in zastavica pada.

Še ena poteza
na turnirju pozabe,
v panični stiski
časovne simultanke,
ali zmagovita kombinacija
v briljantni akciji,
v pričakovanju
slutenega poraza?

Siciljanka
ali damin gambit,
z mislijo
da je važno sodelovati
in vedenjem,
da smo vsi zmagovalci:

dva mrtva
na železniškem tiru
in troje,
komaj rojenih otrok
v mehki zibelki?

Tukaj in zdaj - pat.

Komentiraj pesem na forumu.
(4 komentarjev)


(17.05 2006)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 15:30 - 25.08.2005

    Boleče v dno duše
    zazeva praznina,
    zastavljam vprašanja,
    odgovor: tišina.

    ...

    Beri dalje...
  • 21:33 - 28.02.2008

    pozitiven začetek
    sanjal gledala film

    tigri raztrgali rožo

    ah feel like acid
    in žolč boli najbrž <...

    Beri dalje...
  • 18:08 - 09.03.2006

    Stol, miza za tri sredi teme,
    z stotimi kvadrati sreče objeta,
    dotik daha davnine.
    Ironija za vse zime.

    Hitro me mine. Beri dalje...

  • 13:30 - 19.02.2010

    Ko brskala sem med zrni
    sreče in nesreče
    se zdelo je, da se
    redim - gojim
    le s tistimi nesrečnimi,
    no zadnje ...

    Beri dalje...
  • 10:52 - 16.07.2005

    Lučka še sveti skoz
    majhno se okno-
    lučka! A to je le sen.
    Letos tam lučka več nebo gorela,
    to si le s težka povem.

    ...

    Beri dalje...
  • 21:28 - 06.04.2007

    Kojot je zašel v lokalni sendvič bar.
    Prijazno je sedel poleg hladilnika s pijačo.
    Kaj je takrat mislil?
    Gotovo ni ho...

    Beri dalje...
  • 14:13 - 21.07.2006

    Čeprav tako daleč, pa kljub vsemu čisto ob meni,
    potapljam se v sanje, predajam zdaj morski se peni...
    Ne vidim naprej... ...

    Beri dalje...
  • 15:57 - 23.08.2006

    Tole ni pesem, to je bolečina,
    bolečina, ki ne mine,
    bolečina, ki jo je napisal nekdo drug,
    ne jaz.
    Zakaj je nekdo, k...

    Beri dalje...
  • 15:41 - 16.10.2009

    Prevedi me
    v jezik ptic
    in tišino kamna
    poimenuj me
    da me boš prepoznal

    ...

    Beri dalje...
  • 16:46 - 08.08.2005

    Smaragdna cesta mesta sanj
    kliče me k tolmunu misli.
    Pogled ujet v ogledalu
    drsi čez prepade minljive naslade
    ve...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo