Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 

Ujeta ptica Natisni Priporoči prijatelju
Od oljarica1   

ujela sem prelepo ptico
jo zaprla v kletko zlato
in ji nudila vse kar potrebuje
v začetku ji je godilo
da skrbim le zanjo
dobro sva se razumeli
skupaj pesmi peli

potem pa je postajala
vedno bolj tiha, žalostna
srce me je bolelo
ko sem gledala
to prelepo ptico
ki je umirala
dolgo sem premišljevala
kaj naj zdaj storim
dolgočasno bo brez ptice
če mi zdaj umre
pa sem se le odločila
odprla kletko in dejala
moja ljuba, draga ptica
moraš peti, zaživeti
daj, poleti pod nebo
tam ti bo zares lepo
leti, leti in prepevaj
nikar ob meni ne samevaj
nežno sem jo božala
in se v duši jokala
daj poleti zdaj
ne oziraj se nazaj
in je poletela
moja ptičica
razprostrla krila
in še zadnjič mi zapela
je prelepo pesmico
ki jo v srcu bom nosila
v mislih vedno bom le z njo.

Komentiraj pesem na forumu.
(4 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 06:51 - 13.06.2010

    Seule dans le desert
    je cherche issue.
    Pas d'oasis,
    pas de miracle.

    ...

    Beri dalje...
  • 21:43 - 11.02.2009

    Kogar ni ljubezen vzgojila
    odtujen v svojem svetu ždi,
    na obronku išče koščke sebe,
    z enakimi sovraštvo si goji.

    ...

    Beri dalje...
  • 15:01 - 14.08.2007

    Ni več to, kar želja je bila.
    Ni dvorane brez gledalcev.
    Nastop več ni dovršen.
    Prišel je eden, za njim &scaro...

    Beri dalje...
  • 11:54 - 15.07.2005

    Mladóst je noróst, čez jarek skače kjérje móst.
    YO YO YO!
    WORD UP!


    ...

    Beri dalje...
  • 18:06 - 07.09.2005

    1

    Vsak mesec slavljena angelska roka
    odpira šampanjec pričakovanja
    smisla. Iz mene vre rdeč studenec
    luščenja prosto...

    Beri dalje...
  • 18:49 - 13.02.2007

    Ko se prebudim iz sanj
    polnih upanja, pričakovanj
    ko predrami me realnost
    in postavi me v vsakdanjost
    izgubim se v mn...

    Beri dalje...
  • 20:12 - 24.05.2005

    Boli me.
    Da gledam telefon,
    a ta ne zvoni.
    Da vse dneve ga čakam,
    njega pa ni.
    Da povsod ga iščem,
    a se skriva v temi...

    Beri dalje...
  • 19:20 - 07.06.2007

    Razbrcaj roso s trave.
    Z boso nogo občuti nje hlad.

    Razbrcaj roso s trave.
    Uleži se na tla.

    ...

    Beri dalje...
  • 00:16 - 21.11.2007

    Končno sva se našla
    Dva podivjana cestna razbojnika
    Tako sproščeno spontana
    Svobodna
    ...

    Beri dalje...
  • 11:34 - 18.08.2007

    Stopila bom z nogo
    v španski škorenj
    pod tvojim dotikom.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo