Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

* Klic Natisni Priporoči prijatelju
Od Mistery   

Tavam po mestnih ulicah,
štejem ljudi,
jih sto naštejem
in obstojim.

Zakaj to počenjam,
zakaj skrbim, se oziram,

zrem v bedo mestnih ulic,
vidim moškega,
ki ob robu kleči,
molečih rok, prosi za milost ljudi,
da kupil bi si zaželen kruh,
ki se mu ponuja preko poti.

Tavam po mestnih ulicah
in se oziram naokrog,
ali naj še naprej štejem,
zakaj,
saj nisem stopila v ta krog.

S pogledom na koncu ulice še žensko ozrem,
v drži moleče z rokami prosi za milost ljudi. 

Obstojim, zrem,
naj štejem, ne….!
Zakaj se vprašujem,
ji kovanec podarim,
da z dragim si lahko delita zaželen kruh,
ki jima se ponuja preko poti.

Tavam, se oziram,
razmišljam,
toliko ljudi,
glas harmonike,
da kak krajcar prisluži si
Sto in še več, vseh teh ljudi pa mimo hiti,
se ne ozira.
Ali nobeden od njih ne trpi?
Strah jim sije iz oči,
danes, jutri, nekoč……
vsem se lahko zgodi,
da bodo kleče, molečih rok,
prosili mimoidoče za pomoč.

Komentiraj pesem na forumu.
(5 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 11:41 - 08.02.2005

    Mladi kuža, kepica ki diha,
    član družine, če ljubezen vrača,
    otrokom ljubka, živa je igrača,
    čuvaj neumorni in ponos lastnika.
    ...

    Beri dalje...
  • 09:38 - 11.07.2009

    Križem rok sedim brez veze,
    prav nemarno se mi zdi.
    Pogled usmerjam v dno proteze,
    ki iz lončka se smeji.
    Beri dalje...

  • 07:41 - 29.04.2009

    Ego vseh se rad oglaša
    v njem ni mojega srca,
    beseda mu je moč površja,
    odsev je uma in sveta.

    Sonce senco izni...

    Beri dalje...
  • 07:26 - 31.03.2007

    Gledaš me.
    Sprašuješ.
    Ne odgovorim ti.
    Ne morem.

    Trepečem.
    Čutim te.
    In noče...

    Beri dalje...
  • 22:09 - 01.04.2011

    Zelo si lepa,
    kako si slepa,
    ne vidiš,
    kaj vse bi imela,
    če bi življenje bolje razumela.

    Si še mlada,
    Beri dalje...

  • 18:43 - 15.01.2007

    V temni noči,
    v gluhi noči
    psi ne lajajo. 

    ...

    Beri dalje...
  • 05:55 - 04.03.2005

    Joka se moje srce,
    Zakaj tako otožno je ?
    Kaj si želi, za čem hrepeni,
    ne vem, veš morda ti ?

    ...

    Beri dalje...
  • 18:33 - 29.06.2011

    božanska kočija
    drvi v strm klanec
    kot po ravnem
    skozi krivine

    že dolgo te ne čutim
    otopel od ugodja
    Beri dalje...

  • 14:34 - 23.07.2011

    Oh, ta spomin, na rodni kraj,
    na mater, na očeta,
    na brate in sestre,
    na vse prijatelje spomin ostaja.
    <...

    Beri dalje...
  • 14:07 - 04.12.2004

    Glej zunaj sneg gre,
    glej zunaj sneg gre,
    samo ena snežinka,
    sveti se močno,
    tista snežinka pada,
    v njej vidim tvoj obraz....

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo