|
|
Davno nekoč |
|
|
|
Od felicko
|
|
Ivje se mi lepi na obraz, obrišem, z rokavom, med vejami pa razpeta iz drobnih nitk stkana pajčevina, delo gozdnega tkalca.
Gola drevesa nemo drhte v vetru, med krošnjami vidim modro nebo. Stopam po zamrznjeni gozdni poti, zavijem na skrito stečino divjadi, a me vedno pripelje nazaj na pot.
Čutim prepletanje dveh svetov, človeškega in živalskega. Nekoč sta bila eno, da, daleč nazaj, davno nekoč, sta to bila.
Komentiraj pesem na forumu. (2 komentarjev)
|
|
|
|
|
Naključne |
-
19:25 - 16.05.2010
...
Beri dalje...
-
22:35 - 19.01.2008
Smrt si sam eno želi,
Sam po enem hrepeni,
Da si naše zdravje prilasti,
Nas v temo,
V obup ti&sca...
Beri dalje...
-
14:27 - 13.02.2008
Na vlaku, na poti domov,
domov v moj rodni dom.
Ko tako zrem skozi okno,
narava mimo mene,
izginja...
Beri dalje...
-
14:59 - 20.09.2008
Sladka deklica, še mirno spiš,
zbudi se, odpri zaspane oči,
počasi se zdrami, a potiho,
da ne prebudiš še sonca...
Beri dalje...
-
19:02 - 07.09.2009
Ni maček, ni mišek,
ne gozdna žival,
ne vmesen možiček,
le deček jokav.
Na vélike skoke
prestrašen beži,...
Beri dalje...
-
22:26 - 30.12.2009
Bolečina je vedno povod za nekaj nebolečega.
...
Beri dalje...
-
17:45 - 29.06.2011
I was watching Qi,
with Stephen Fry.
And it occurred to me,
what I want to be.
...
Beri dalje...
-
21:56 - 01.05.2005
hodim,tečem, se vzpenjam navkreber, da čas sivine hitreje mi mine. Te nosim v srcu,ki s tabo dehti in si namažem medene spomine....
Beri dalje...
-
11:29 - 05.02.2007
Glej jo tam sedi,
S čikom v roki postava.
Vsi mislijo, da to je zabava,
Ko v resnici življenja si želi.
...
Beri dalje...
-
23:21 - 24.05.2009
Upam da me ne sovražiš, upam da lahko mi oprostiš ker sem ti kaj naredila, ker sem ti srce zlomila. Sedaj sem jaz na vrsti, da nariš...
Beri dalje...
|
|
|
|
|