|
|
Neskončno zadnja večerja. |
|
|
|
Od Amadeus
|
|
roka pred očmi ne vidi okrušenega krožnika brez dna lačno zahteva hrano pripravlja živila s pretečenim rokom anoreksija v pomanjkanju delitve pomembnosti brez okruškov celote
v izgubi ostrine in fokusa zamegljenih slik spomina lakota želja po hrani po nažiranju z nakopičenostjo nepodarjenih čustev plemenitenje okusa? ali izguba hranilne vrednosti?
sita sem sita vsega tega kar ni moje - čigavo je? hočem dati ... razdati darovalka organov le da še nočem umreti bila bi le hrana njemu ki me zna prežvečiti in nalagati v tok svojih žil brez anoreksičnih simptomov brez bulimičnih izbruhov okusa gurmanstvo brez meja morda ravno to omejuje? ne morem videti brez gledati z rokami položenimi na obraz darujem dlani prevečkrat zakrijejo horizont da spregledam slavnostni pogrinjek dekoriran s človeškimi objemi
kje je ta vsemogočni bog, ki bi prišel na mojo zadnjo večerjo popolne predaje okrušenega krožnika nad porcelanom mojega sveta? Naj se že zasveti. pa brez slepil Komentiraj pesem na forumu. (0 komentarjev)
|
|
|
|
|
Naključne |
-
12:44 - 22.02.2005
Bogata nagrada tistemu, ki
lahko mi pove, kdo sem in kaj mi
pomenita strast in ljubezen, ki ve
kaj iščem v svetu; naj kdo m...
Beri dalje...
-
12:33 - 12.10.2007
Zrcalce zrcalce na steni povej ...
Tako si me učil, prijatelj moj,
dopovedujoč mi znova in znova vsak dan,
da vsak p...
Beri dalje...
-
12:35 - 08.09.2006
Vzamem kelih tvoje ljubezni,
čeprav vem, da je prazen.
Z drobtinami se ne
zadovoljim več.
Ti si le prehodno sta...
Beri dalje...
-
07:58 - 24.02.2005
Kaj mi ostane, ko enkrat spoznam, da moje besede vse so zaman? Pošiljam jih k tebi kot sle mojih misli, a vedno se vračajo z za...
Beri dalje...
-
05:23 - 03.05.2008
Tam,kjer je zemlja,ki še v noč šepeče;
Kjer so gozdovi in Mura v noč šumi,
Tam je moj dom,rodno ognji&scaron...
Beri dalje...
-
08:50 - 17.05.2005
Ubij me že! Ubij me in končajva ta boj,
predolgo že traja, končajva nocoj,
vzemi mi vse, kar še nisi mi vzela,
ne pusti ničesa...
Beri dalje...
-
16:00 - 07.09.2007
Težko je, ko nekdo te zapusti,
ko ugotoviš, da zanj
je bila vse skupaj le zabava,
le za tistih nekaj dn...
Beri dalje...
-
16:18 - 29.05.2005
Prah neobdelanih besed pristane na popisanem papirju. Raztrešči se ampula skritih strahov. Pretok halucinogene tekočine neslutečih b...
Beri dalje...
-
10:48 - 28.04.2010
Tiho je obstalo.
Če bi šla še malo dlje,
bi me pobralo.
Pogled na bledo senco
uničujoče bodri,
z...
Beri dalje...
-
21:47 - 30.05.2007
A sem lahko bela nocoj?
Zate?
A lahko odvržem vse?
Grehe, žalost, temo?
...
Beri dalje...
|
|
|
|
|