Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Od kod ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   
Od kod prihaja zvok
Brstenja duše
Ki nenadoma je spoznala svojo prostranost
Brez časa in kraja
V dimenziji prostosti
Kjer nevidna krila
Tako skrbno zložena
Kot svileno padalo
So se razprla v nežnosti spoznanju

Od kod drhtenje tkiva
Presunjajoče živo
Ki napeto kot svila pajkove mreže
V daljavi čuti svoj obstoj
V tresljajih vlaken
električni naboj
Ki v slasti zavesti čakajoče
Neskončnosti pripadajoče
Postaja iz trenutka v trenutek slastnejši opoj.

 
Od kod vročina
Ki telo objema
Ko sredi zime samotar v ogenjišče besede deva
Ko vsaka zacvrči
Kot najčutečejši dotik strasti
Ko plamen brez ognja že gori
V spoznanju notranje krasote
Svobodne lirične lepote
Najčudovitejše samote

Od kod ?
Sprašujem se.
Od kod?
In nič ne vem.
Le k brstenju duše,
drhtenju tkiva,
telesa , ki vročina jo obliva
vedno bolj in bolj
z bitjem celim hrepenim.

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 09:11 - 18.07.2010

    Vsem v spomin,
    na srečo in veselje
    nocoj vzdigam
    čašo vina
    za spomin
    in opomin,
    da življen...

    Beri dalje...
  • 11:42 - 15.10.2008

    V daljavi odmeva spet pesem gozdov,
    pesem jesenska naših logov, 
    ko sončni so žarki poslednjih moči,
    zdaj bar...

    Beri dalje...
  • 20:38 - 30.01.2010

    Gledam te
    in sem ves nemočen.
    Tako daleč si
    pa vendar čutim tvoj vpliv.

    Gledam te
    in sem brez moči.
    Beri dalje...

  • 23:47 - 28.06.2009

    Vidm, a sm slep-
    prazne so oči.
    Kričijo nema usta,
    sprašujem se kje si?

    ...

    Beri dalje...
  • 21:08 - 09.04.2012

    Ko enkrat je konec,
    in pride nov dan,
    oči se odprejo
    in nisi zaspan.

    Želiš si še enkrat
    zapreti oči Beri dalje...

  • 11:41 - 05.02.2007

    Le nekaj dni mi je bilo
    Ko sem že zrlo v nebo.
    Njegove lepote, njih barve.
    Prepoznala vse barve narave.

      ...

    Beri dalje...
  • 20:34 - 04.05.2007

    Ko bi mogla, ko bi smela
    masko z obraza bi ti snela
    čeprav že vrsto je let
    v visoki si družbi
    bodi preklet.

    ...

    Beri dalje...
  • 14:08 - 16.12.2006

    Everything was bright
    Everything was right
    It was that day
    Day of my death

    ...

    Beri dalje...
  • 16:27 - 08.12.2009

    Nekje je nekdo,
    človek, božanstvo, nekdo,
    On, ki nas opazuje, ocenjuje
    kako se smešimo pred seboj,
    p...

    Beri dalje...
  • 10:12 - 08.02.2006

    Točno ob dvanajti uri
    zašklepečejo zobje
    in želodček divje kruli,
    ker mu jesti ne puste.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo