Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Grobar misli Natisni Priporoči prijatelju
Od Kvazimodo   

Postal sem grobar misli.
Mrliči črk kujejo besede brez pomena.
Samo da se sliši.
Četudi stokrat ponovljena beseda,
čeprav sedemkrat zlajnan napev.
Ko bom velik, jim bom prerezal žile.
V lobanjo bo takrat sijalo črno sonce,

iz ust neba lezli črvi.
Iz votline tesnobe
gluhe priče zvokov,
za vsak neizkričan krik,
za vsako pozabljeno misel,
za vsak upravičen dvom,
ker si drznem molčati,
kakor, de je že vse
neštetokrat slišano.

Komentiraj pesem na forumu.
(7 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 18:19 - 01.09.2005

    Koplje jamo sam si človek,
    še sam vrže se v njo,
    malo, malo zgolj še manjka
    da objel bo vso to zlo.

    ...

    Beri dalje...
  • 16:18 - 09.01.2008

    Negibno štrlijo dimniki v ozračje.

    Kot bi bila čez njih napeta tanka sluzasta mrena,
    ki vztrajno dvori pticam jutra...

    Beri dalje...
  • 14:59 - 14.07.2010

    Je tam, kjer se poigrava Mura,
    njen hiter tok bregove oblikuje,
    Prekmurje od vasice jo ločuje,
    Kapela ob cesti ...

    Beri dalje...
  • 13:09 - 26.10.2007

    Že tisočletja prebiva tam daleč stran, kjer je noč dan
    in opazuje svet premnogih obrazov, praznih izrazov.
    V ti&scar...

    Beri dalje...
  • 15:18 - 11.10.2007

    Narava se dela norca iz mene.

    Vsa obupana sedela na balkonu
    in kričala na luno, ki mi noče nehati kazati jezik...

    Beri dalje...
  • 14:33 - 03.09.2009

    Braun
    Phillips (Philishave/aftershave balhsam)
    Wilkinson
    Gilette (sensor excell)

    ...

    Beri dalje...
  • 20:23 - 22.03.2006

    Hotelska avla. Klavir.
    Ti lovim tipke v času,
    akorde postavljam v dur,
    pokam od želja
    in vesolje je dvorišče
    moji sreči...

    Beri dalje...
  • 13:18 - 04.05.2005

    Kar je očem prikrito,
    kar v duši je globoko skrito,
    se v troje zdaj prepleta
    in z dneva v dan vse bolj zapleta.

    ...

    Beri dalje...
  • 08:35 - 26.08.2007

    Toliko zvezd.
    Kot bi nebo hotelo dol, dol do nas.Čisto blizu, tako blizu, kot bi bilo mi.
    Padli smo vanj.
    Mreže, a vendar ni...

    Beri dalje...
  • 19:39 - 19.05.2009

    Kje si, ko te iščem?
    Zaprta vrata.
    Ko iščem tvoj dotik?
    Zaprta vrata.

    Tvoja čustva,
    za...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo