Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Zamolčano Natisni Priporoči prijatelju
Od Kvazimodo   

Iz slepega verovanja v dobro
ker je šlo skozi ogenj
lepih reči
ljudje pa jokajo
od lepote in dobrote
nakupovalnega vozička
jahajoč jeklene kobile
plastično elastično

skrajno posesivno
brezobzirno
oziraje se nase
in vase
na vekomaj veke
na veke
na jezik
na oči
na pol trebuh
sitosti bedne
za pesem
za pes sem
brez krivde
s krivdnim razlogom
veletrgovca
človek in ovca
človek in ovca
jagnje in volk
krotki pa v molk.

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 12:53 - 12.09.2008

    Še vedno si najlepši navdih,
    rima in stih… nisi več
    ujet angel, ne metulj,
    ki ga ne morem ujeti…
    Zdaj si sonce, ki ve...

    Beri dalje...
  • 09:39 - 13.11.2010

    Živim v čudnih časih, so nerazumljivi,
    reklam preveč, čeprav so zapeljive,
    TV ponuja vseh arcnij na kupe,
    da iz...

    Beri dalje...
  • 10:59 - 04.03.2008

    Hudičevo oko

    in sajast pogled
    všit v telo

    ...

    Beri dalje...
  • 22:41 - 28.03.2005

    Danes bil je prav poseben dan,
    brez sonca a vseeno obsijan;

    ...

    Beri dalje...
  • 13:09 - 12.03.2005

    Ukradel mu je misel in besedo,
    da bi utišal njegov obstoj.
    Samo sedi, gleda in posluša.

    ...

    Beri dalje...
  • 16:36 - 14.08.2006

    Igram tvojo igro,
    čeprav je nikdar
    nisem marala.
    Sedaj se namreč ig...

    Beri dalje...
  • 10:09 - 14.05.2005

    V betonskem mestu
    so sanje v ujete
    v mreže jeklene,
    v betonskem mestu
    so želje,ujete v
    zidne pregrade.
    In mestu so ...

    Beri dalje...
  • 16:26 - 25.04.2011

    Naša umetnost,
    je preveč akademska.
    Morala bi biti,
    bolj instinktivna.

    Zdi se mi,
    brez id...

    Beri dalje...
  • 20:19 - 29.11.2006

    Samo malo je še ostalo...
    tvojih besed za moje uho,
    ki rastejo iz korenin srca
    in gredo do duše...

    Beri dalje...

  • 20:02 - 18.04.2008

    Jesen že trka nam na vrata,
    na vrtu jabolka zorijo,
    tak' sočna, slastna se mi zdijo,
    ubrala eno sem za brata.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo