Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Mati Zemlja Natisni Priporoči prijatelju
Od dark wings   

Naša mati Zemlja, ta prečudovita okrogla stvar,
ki v temnem, skrivnostnem Vesolju lebdi..
Mirno, počasi, sanjavo se vrti..
Za nič, a vendar za vse ji je mar..

Obdana z modrimi, šumečimi morji,
ki v sončnem zatonu se iskrijo..
Obdana z valovečimi, rumenimi polji,
ki v soncu kot zlato se bleščijo..

Temni oceani šepetajo globoko skrivnost,
ki jo samo moje uho lahko zazna..
Prostrani gozdovi skrivajo starodavno modrost,
ki jo samo moj um lahko prepozna..

Vse te prelepe pokrajine ozelenele,
bistri potoki jih krasijo..
Vse te pokrajine s snegom prekrite in poledenele,
po zasneženem kristalu tjulenji polzijo..

Gore kot velikanske kraljice nad vsem tiho bdijo..
Kriki orlov mogočnih potiskajo v doline rohneče plazove..
Reke šumeče in deroče s svojim tokom proti morju si želijo,
tiščijo ob stran svoje visoke bregove..

Toda vsak oblak potemni, glasno žaluje in se joče,
kadar človek to prekrasno lepoto raniti hoče..
In kadar človek jo tako hudobno z globokimi ranami zasuje,
vsa jezna se mati Zemlja mu maščuje.

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 07:58 - 11.01.2005

    Če bil bi ja, ne,
    bil bi najsrečnejši
    in če bil bi ne, ja,
    bil bi še srečnejši

    ...

    Beri dalje...
  • 21:07 - 19.05.2008

    Čas tiho teče pod oknom
    če bi še kdaj šla spat danes
    bi bilo to s teboj

    Vem ne...

    Beri dalje...
  • 19:34 - 22.04.2008

    Noč,

    spet noč pred mano tiha,

    v tišino je zavita,

    nemega strahu je polna bolečina,

    skrita...

    Beri dalje...
  • 20:51 - 12.06.2012

    Malo oguljena misel ožuljena rabi reset.
    Jo peljem z labodi na sonček ob vodi svobodo ujet.

    Ob vetrcu rečnem i...

    Beri dalje...
  • 07:33 - 29.11.2005

    In včasih se mi zdi,
    da še zase ne znam poskrbeti,
    padam...padam...nujno mora me nekdo ujeti...
    Drugič pa je spet tako,
    še kar ...

    Beri dalje...
  • 18:12 - 06.07.2012

    Ovila bi roke,
    okrog tvojih misli.
    Zarila bi noge
    v tvojo puščavo.
    Iskala bi smisel
    v tvoji tišini.
    Nos...

    Beri dalje...
  • 18:15 - 19.11.2006

    V zatonu poletja je vrata jeseni odprlo.
    Omamnost sladkobe v zraku in občutek
    vlage v pridihu, oranžno rumeno prelivajočih
    ...

    Beri dalje...
  • 20:03 - 26.01.2009

    Nizke misli, visoko življenje.
    150 centimetrov, še 2 metra do življenja,
    bitje srca, kadenca...

    Ura je ena in zdi se, ...

    Beri dalje...
  • 01:16 - 10.08.2006

    Objemam življenje, ker rada živim,
    s svetlobo se polnim, da lahko poletim.
    Mi vliva veselje, strahove odžene...

    Beri dalje...
  • 07:40 - 19.04.2007

    Počilo je,
    zanetila je zvezdni požar,
    raztreščila na tisoče
    majhnih zvezdic,
    ki zdaj pokrivajo nebo,
    dr...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo