Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Mati Zemlja Natisni Priporoči prijatelju
Od dark wings   

Naša mati Zemlja, ta prečudovita okrogla stvar,
ki v temnem, skrivnostnem Vesolju lebdi..
Mirno, počasi, sanjavo se vrti..
Za nič, a vendar za vse ji je mar..

Obdana z modrimi, šumečimi morji,
ki v sončnem zatonu se iskrijo..
Obdana z valovečimi, rumenimi polji,
ki v soncu kot zlato se bleščijo..

Temni oceani šepetajo globoko skrivnost,
ki jo samo moje uho lahko zazna..
Prostrani gozdovi skrivajo starodavno modrost,
ki jo samo moj um lahko prepozna..

Vse te prelepe pokrajine ozelenele,
bistri potoki jih krasijo..
Vse te pokrajine s snegom prekrite in poledenele,
po zasneženem kristalu tjulenji polzijo..

Gore kot velikanske kraljice nad vsem tiho bdijo..
Kriki orlov mogočnih potiskajo v doline rohneče plazove..
Reke šumeče in deroče s svojim tokom proti morju si želijo,
tiščijo ob stran svoje visoke bregove..

Toda vsak oblak potemni, glasno žaluje in se joče,
kadar človek to prekrasno lepoto raniti hoče..
In kadar človek jo tako hudobno z globokimi ranami zasuje,
vsa jezna se mati Zemlja mu maščuje.

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 13:52 - 27.09.2007

    Jutranja kava ne spere
    opite noči
    in jutranja cigareta
    ne pomiri tenkih živčnih niti,
    in celo jutranji poljub
    ...

    Beri dalje...
  • 19:08 - 23.05.2011

    Vsakodnevne provokacije,
    z njenimi slikami.
    Neprestano izzivanje,
    z njenim imenom.

    Komaj se sest...

    Beri dalje...
  • 17:46 - 27.01.2005

    Najbolj elegantna stvar po tem ko sem se naucil hoditi,
    je bila ta da sem se zaljubil.

    ...

    Beri dalje...
  • 06:27 - 04.11.2004

    M LADOST JE ZA NAMA – ALI PA NE,
    O TEM BI SE DALO RAZPRAVLJATI ŠE..
    J AZ SE POČU...

    Beri dalje...
  • 11:09 - 06.08.2005

    nisem več svoja pota štel
    tam kjer sem je malo,tam kjer me ni je še več
    a duša slepa kot toča tolče po meni
    tam črno nebo se spet dv...

    Beri dalje...
  • 17:59 - 30.11.2010

    (Posvečeno Jacquesu Prévertu, vsem levim in vsem desnim)

    Treba je biti prijazen,
    rdeča nit,
    modra nit.

    No...

    Beri dalje...
  • 19:43 - 14.01.2010

  • 01:40 - 04.01.2005

    Gledam te, sama ne veš, kaj ti je,
    Kam naj usmeriš svoje srce,
    Praviš, lepo je,vse je kot mora biti,
    Srečna sem, nimam si kaj drugo ...

    Beri dalje...
  • 16:25 - 12.08.2011

    Kritičen sem,
    nisem pa zloben.
    Želim samo,
    vsem da, bi dobro šlo.

    Vsi bili bi vaseli,
    sre...

    Beri dalje...
  • 13:17 - 14.02.2006

    Vedeti, da nisi sam,
    je nekaj kar lepše je od sanj.
    Vedeti, da nekdo misli nate,
    da mu ni vseeno zate...
    je prečudovit občutek,...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo