Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Pesem za Nabi Natisni Priporoči prijatelju
Od Mojmir   

Kaj mar mi lendavskih goric
           in vina, ki še srce opija,
kaj mar mi prekmurskih je ravnic,
           bogastva polnih polj v jeseni,
kaj mar mi jutranjih meglic,
           klepeta štrka v jati zapozneli ?

Kaj mar mi prijaznih je ljudi,
           lepote blage njih besede,
kaj mar mi težkih je skrbi,
           če na srcu bodo ostarele,
kaj mar mi vodni je izvir moči,
           čeprav blaži mi sad pregrehe?

Kaj mar mi je za barv žarenje,
           ki drevesno listje ga ponuja,
kaj mar mi za prazno hrepenenje
           v mladem gozdu osamelega drevesa;
kaj mar mi je zvonov zvonenje
           in vabila njih k molitvi tihi,

če nje ni  tu, kjer upal sem da bo,
           da za hip bi duša se ob njej spočila
           in mi srce s pogledom razvedrila,
           da z ustnic mi nasmeh izvabi,
           ko z očmi klesal podobo bi v spomin
           na angela s teh krajev – Nabi.

Komentiraj pesem na forumu.
(2 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 16:17 - 05.07.2006

    V jasni zvezdnati noči
    ona je stala tam,
    v vsej svoji nemoči,
    še sama ni vedela kam.
    Ji bilo in tolklo srce je,
    na nebu, g...

    Beri dalje...
  • 14:47 - 10.04.2009

    Nikoli ti nisem priznala,
    da zate vse bi dala,
    svoje življenje zate bi končala,
    ker vse kar sem bila
    in vse kar sem i...

    Beri dalje...
  • 22:40 - 11.01.2006

    Venomer sem ti dajal lepoto v dar,
    Venomer sem te iskal

    V vodi v sanjah,
    v svetlobi v vetru

    Venomer misel moja si le ti,...

    Beri dalje...
  • 09:35 - 09.10.2011

    Z očmi, uprtimi v nebo brezdanje,
    z rokami, prekrižanimi na prsih,
    drsi Ofelija, kot duh, v neznane
    kraje; mirn...

    Beri dalje...
  • 21:12 - 30.10.2004

    Pogledam skoz okno in vidim sledi,
    sledi ki nekoč si jih risala ti,
    sledi ki jih risala tvoja je roka,
    sledi,ki jih v mislih dela...

    Beri dalje...
  • 21:40 - 26.03.2007

    Beli cvetovi v kandiran sladkor oviti-
    ledene rože sive mrene
    Spal si in jaz sem te v sanjah iskala
    mirno padajoča v kadmij...

    Beri dalje...
  • 16:57 - 06.02.2007

    diham tvoje misli
    skozi nevidne
    sledi vetra,
    ki šepeta
    biserni milini
    uspavanih dreves

    ...

    Beri dalje...
  • 22:12 - 31.10.2004

    V momljanju jutra krik slovesa
    V pomladni sapi jok peresa
    V senci hrasta misel jasna
    V objemu večera se človek rojeva.

    ...

    Beri dalje...
  • 07:34 - 13.03.2009

    O mojih čustvih in željah
    je spregovorilo nebo,
    ko sem v tišini samote
    izrekal svojo željo.

    Noč me je vsega pr...

    Beri dalje...
  • 18:56 - 22.10.2006

     

    V meni slap... 
    padam po strmem skalovju in rišem obrise megle. 
    Na dnu slapa jama, ki spreje...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo