Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Pesem za Nabi Natisni Priporoči prijatelju
Od Mojmir   

Kaj mar mi lendavskih goric
           in vina, ki še srce opija,
kaj mar mi prekmurskih je ravnic,
           bogastva polnih polj v jeseni,
kaj mar mi jutranjih meglic,
           klepeta štrka v jati zapozneli ?

Kaj mar mi prijaznih je ljudi,
           lepote blage njih besede,
kaj mar mi težkih je skrbi,
           če na srcu bodo ostarele,
kaj mar mi vodni je izvir moči,
           čeprav blaži mi sad pregrehe?

Kaj mar mi je za barv žarenje,
           ki drevesno listje ga ponuja,
kaj mar mi za prazno hrepenenje
           v mladem gozdu osamelega drevesa;
kaj mar mi je zvonov zvonenje
           in vabila njih k molitvi tihi,

če nje ni  tu, kjer upal sem da bo,
           da za hip bi duša se ob njej spočila
           in mi srce s pogledom razvedrila,
           da z ustnic mi nasmeh izvabi,
           ko z očmi klesal podobo bi v spomin
           na angela s teh krajev – Nabi.

Komentiraj pesem na forumu.
(2 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 22:28 - 19.09.2007

    potopim se v odsev
    sramežljivosti zadrhtim
    ko me slačiš poželjivo
    hotno se približaš
    moji nedotakl...

    Beri dalje...
  • 10:37 - 11.12.2012

    Človek sestavljen iz samih verig,
    drsi nad planetom jeklenih ljudi.
    Zvezda na mestu srca ga prebada,
    sonce strm...

    Beri dalje...
  • 01:02 - 27.08.2009

    Deteljica metuljasta leta,
    razdeljena je sreča vzcveta.
    Po pameti previdni svitajo,
    krute ujame lastna kleveta....

    Beri dalje...
  • 22:28 - 17.12.2009

    Sam slonim na nevidni steni realnosti,
    pogrešam njeno podobo,
    rad bi bil boljši,
    vendar v moji glavi
    ta...

    Beri dalje...
  • 16:04 - 19.04.2005

    Vse besede, pogledi,
    vsi pisani metulji,
    vse kitice ljubezni,
    vsak stih te bolezni,
    vsaka solza ki skeli,
    vsaka rana ki bo...

    Beri dalje...
  • 14:25 - 07.08.2007

    Po temu tepihu hodijo vsi debeli turisti,
    ti pa ležiš na njem;
    od daleč mi deluješ, da si najeta
    od industrije...

    Beri dalje...
  • 14:56 - 15.05.2006

    Zabeli znanje z goro odpiljenih ocvirkov,
    še več vas bo takih deziluziranih primerkov.

    In nojev zrezek je bil svinjsko dober.
    Ker...

    Beri dalje...
  • 13:40 - 26.11.2007

    Se v dan brez sonca ščita noč že vpija,
    Odpre v korakih časa več oči
    Se zvezd, iz njih na neb' izrisani
    ...

    Beri dalje...
  • 16:38 - 10.06.2005

    Izvabi nasmeh,
    naš kuža - kepica dlak,
    vsakič, ko kihne.

    ...

    Beri dalje...
  • 23:19 - 07.03.2005

    Želim si vsaj enkrat imeti mir v duši, naj ne bo vsak dan , kot da zemlja se ruši.
    Vulkan ne ugasne, krater ne spi, če ne drugega, pepel ven ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo