Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Pesem za Nabi Natisni Priporoči prijatelju
Od Mojmir   

Kaj mar mi lendavskih goric
           in vina, ki še srce opija,
kaj mar mi prekmurskih je ravnic,
           bogastva polnih polj v jeseni,
kaj mar mi jutranjih meglic,
           klepeta štrka v jati zapozneli ?

Kaj mar mi prijaznih je ljudi,
           lepote blage njih besede,
kaj mar mi težkih je skrbi,
           če na srcu bodo ostarele,
kaj mar mi vodni je izvir moči,
           čeprav blaži mi sad pregrehe?

Kaj mar mi je za barv žarenje,
           ki drevesno listje ga ponuja,
kaj mar mi za prazno hrepenenje
           v mladem gozdu osamelega drevesa;
kaj mar mi je zvonov zvonenje
           in vabila njih k molitvi tihi,

če nje ni  tu, kjer upal sem da bo,
           da za hip bi duša se ob njej spočila
           in mi srce s pogledom razvedrila,
           da z ustnic mi nasmeh izvabi,
           ko z očmi klesal podobo bi v spomin
           na angela s teh krajev – Nabi.

Komentiraj pesem na forumu.
(2 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 20:08 - 27.11.2010

    se spomns,
    k prvic vidla sva na solskm se hodniku?
    se spomns dregeta ob prvem dotiku?
    se spomns k dau si mi t-pru poljub? Beri dalje...

  • 11:24 - 19.07.2005

    Raztrgan dim
    razvlečenega jutra
    me popelje
    do neskončnih
    sipin večnosti.

    ...

    Beri dalje...
  • 15:17 - 08.03.2005

    Sateliti in ogledala v moji glavi,
    hiša brez strehe.
    Konj in jezdec,
    opazuje me bistri, zviti morilec.

    ...

    Beri dalje...
  • 17:41 - 01.09.2012

    Can i smell your pussy,
    may i put my ..... in.
    You are gorgeous Lucy,
    and my cock is always clean.
    Beri dalje...

  • 16:51 - 21.05.2007

    Bila je žalostna v duši in telesu,
    ko sanjala je svoje polnočno iskanje,
    da se prebijala je sama čez goščave
    v...

    Beri dalje...
  • 15:52 - 28.10.2008

    Konstituente bivajočega,
    aporije in pojmi,
    transcendentalije,
    singularnost in bitna počela,
    prigodnost ali kontingenc...

    Beri dalje...
  • 11:06 - 30.08.2008

    Kaos je postal red, nauk je postal vseved, čas se je spremenil v nekaj kar pomembno ni, dotik je stik, ki združil je telo s telesom, približalo j...

    Beri dalje...
  • 18:17 - 26.04.2011

    Ženske so vesele,
    vse so mo vzele,
    kar mi je ostalo,
    je spomina malo.

    Vse kar še imam,
    je spomin na Am...

    Beri dalje...
  • 20:28 - 24.12.2006

    V tvojih dlaneh ne bom ostal kot ujet bi bil v spomine
    In tudi v tvojih toplih očeh ne našel bi praznine.
    Tako drugačna si k...

    Beri dalje...
  • 15:11 - 22.12.2007

    O,
    nezgoda ta prigoda,
    mi meče slabo luč,
    ko po netu tem potujem,
    zagledam slab ta kompliment.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo