Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Pesem za Nabi Natisni Priporoči prijatelju
Od Mojmir   

Kaj mar mi lendavskih goric
           in vina, ki še srce opija,
kaj mar mi prekmurskih je ravnic,
           bogastva polnih polj v jeseni,
kaj mar mi jutranjih meglic,
           klepeta štrka v jati zapozneli ?

Kaj mar mi prijaznih je ljudi,
           lepote blage njih besede,
kaj mar mi težkih je skrbi,
           če na srcu bodo ostarele,
kaj mar mi vodni je izvir moči,
           čeprav blaži mi sad pregrehe?

Kaj mar mi je za barv žarenje,
           ki drevesno listje ga ponuja,
kaj mar mi za prazno hrepenenje
           v mladem gozdu osamelega drevesa;
kaj mar mi je zvonov zvonenje
           in vabila njih k molitvi tihi,

če nje ni  tu, kjer upal sem da bo,
           da za hip bi duša se ob njej spočila
           in mi srce s pogledom razvedrila,
           da z ustnic mi nasmeh izvabi,
           ko z očmi klesal podobo bi v spomin
           na angela s teh krajev – Nabi.

Komentiraj pesem na forumu.
(2 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 20:39 - 18.05.2010

    Are those times really over?
    Is this century out of time?
    as a people and their feelings,
    as love, alone.
    Beri dalje...

  • 13:52 - 27.08.2005

    Joj, kako sem vzdrhtela,
    o celem životu me je spreletel dreget,
    da skoraj bi izgubila tla
    in mu pokazala kako sem ga vesela.
    Oh...

    Beri dalje...
  • 20:10 - 16.02.2007

    Nov dan,
    a tebe še ni,
    vročina pripeka,
    srce mi krvavi.
    Ta kruti svet
    ne pozna,ne milosti,
    ne lj...

    Beri dalje...
  • 09:58 - 19.11.2005

    V Franciji požigajo.
    Evropa v plamenih.
    Nad Lud se prebuja.

    Sonce spi/sanja sence;
    svileni šali lažne inteligence
    plapola...

    Beri dalje...
  • 17:50 - 17.07.2009

    Gledam jo naravnost v oči.
    Črne oči brez življenja, brez sijaja.
    Mrtve oči, ki buljijo v prazno.
    Njena požrešna usta grab...

    Beri dalje...
  • 17:09 - 30.11.2007

    Preobračam si besede
    kot žuboreč potok,
    ki ga vedno rad doživim,
    ko hiti mi mimo nog.

    Mnogo misli ...

    Beri dalje...
  • 12:57 - 03.06.2007

    Še malo, čisto malo...
    spet ura bo polnoč,

    ko z mehkobo me ovil
    v nebeški boš ob...

    Beri dalje...
  • 20:22 - 04.02.2008

    nežno zavita v moje obljube,
    s konicami prstov ti gladim telo.
    k meni privita, ujeta v poljube,
    skupaj ustvarja...

    Beri dalje...
  • 21:59 - 11.06.2007

    Še vedno čutim sneg
    k je padal iz neba
    tistega večera
    ko sva se sprehajala
    po Šentjurju

    ...

    Beri dalje...
  • 21:15 - 13.10.2005

    Nekaj umira 

    Med nama.
    Med sklenjenimi prsti
    Je našel špranjo
    Sibirski anticiklon.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo