|
|
Iskanje izgubljenega. |
|
|
|
Od Amadeus
|
|
Ne morem iskati sanj, izgubljenih v nevihti nebes, na smetišču zarjavelih želja. Tam je kraj za njihovo spanje.
Kje naj jih iščem? Naj pogledam pod puh tvojih kril, morda se skriva resnica v eni tvojih peres? Naj zapičim konico v črnilo, začnem pisati na plast srca in s tem oživim in spet najdem sanje izgubljene v lastnem raju? Kaj če jih sploh ni? Če sem jih za vedno izgubila? Če jih sploh nikoli nisem imela? Če sem jih komu podarila? Hočem sanje. Morda moram iskati nove. Morda so zapisane v lesku dlani. V zenici izjokanih oči. Tam bom iskala. Komentiraj pesem na forumu. (4 komentarjev)
|
|
|
|
|
Naključne |
-
18:50 - 11.07.2006
Od hladnega Urana pa do žareče Betelgeze, od Kaira pa do prve zvezde, z vrvicami spletam si svoj raj. Svetlobi se vselej preveč m...
Beri dalje...
-
05:57 - 11.11.2004
Kaj je življenje, Kaj je trpljenje, Kaj je ljubezen, Kaj je veselje……. ...
Beri dalje...
-
12:04 - 08.02.2013
Sramota,
zrdel obraz,
slepota,
pohota.
Zavist,
zavihan nos,
ljubosumje,
tog...
Beri dalje...
-
13:08 - 12.09.2008
Prazne obljube sonca, njih boleč odmev,
ko dež deli poljube zemlji, ki čaka
na življenje, da se rodi…
Še vidim ...
Beri dalje...
-
09:18 - 05.10.2009
Sem mož ledeni,
a ne po volji svoji,
ustvarili so oni me, ljudje,
katere ljubil sem, a oni mene ne.
V krista...
Beri dalje...
-
08:27 - 04.12.2010
Rada sva se imela.
Jaz sem rada imela tebe,
ti pa sebe...
...
Beri dalje...
-
17:50 - 14.01.2007
Tako staro in umazano.
Tri stene in le ena vrata
za popolni užitek.
Utesnjen in majhen.
Zmečkan in zavržen
se ...
Beri dalje...
-
16:25 - 12.08.2011
Kritičen sem,
nisem pa zloben.
Želim samo,
vsem da, bi dobro šlo.
Vsi bili bi vaseli,
sre...
Beri dalje...
-
00:16 - 21.11.2007
Končno sva se našla
Dva podivjana cestna razbojnika
Tako sproščeno spontana
Svobodna
...
Beri dalje...
-
15:51 - 02.04.2012
Grozna ta negativnost,
ki razsaja po deželi.
Izvolili smo primitivnost
in glasovali za naivnost.
...
Beri dalje...
|
|
|
|
|