|
|
Kdo si? . |
|
|
|
Od tema
|
|
ti, ki vsi te poznajo, ki se ti vsi prijazno smehljajo, kdo si, ti, ki vidiš le riti, ki v ritmu tvojem bingljajo in kimajo in cingljajo z mlačno spolzkimi dlanmi, viseče cure pedesetletnih agonij,
kdo si, da utiraš pot ledilolomilec po puščavi prevzetnosti miražev v cesarjevih starih oblačilih? Kdo si, te spražujem, ko praviš, da na mestnem zidu piše, da z mojo poezijo vsakdo lahko si kaj obriše, ko praviš, da nasmeh je zgolj prevara? Kdor tako sumi, ta vendar sam sebe vara! Zato ti pravim. To si : Reva prava! Komentiraj pesem na forumu. (2 komentarjev) |
|
|
|
|
Naključne |
-
07:32 - 02.02.2010
Ko si v meni,
te v sebi ne čutim.
Tvoji dotiki zdrsijo
čez meglico telesa.
Dekle, ženska,
ki živi življ...
Beri dalje...
-
17:54 - 24.10.2006
List, majhen in rumen
je odpadel z veje,
odnaša ga topel veter
in ponese do velike reke.
...
Beri dalje...
-
15:20 - 08.11.2007
Spolziš po grlu
kot dim:
Vse je samo raster
naključnih dogodkov
vžgan v roženice
suhih oči.
Beri dalje...
-
10:22 - 25.08.2007
Vse kar rabim so besede, besede,
in ko mi res sede,
te besede niso blede,
niso blede te besede, ko mi sede.
In ne ra...
Beri dalje...
-
21:12 - 10.05.2007
Noč!
V prazni sobi sedim,
nemo na zidu v svojo senco strmim.
Dvignem roki,
sence oblikujem:
račka, labod,...
Beri dalje...
-
14:53 - 25.12.2004
Tolmun Tvoje temne oči Biseri Moje prodorne oči ...
Beri dalje...
-
23:44 - 07.09.2007
Sedem kamnov okoli srca. Sedem kapelj krvi.
Sedem režečih se ust, sedmero ozkih oči,
sedmero rok, ki tolčejo do nezavesti.
P...
Beri dalje...
-
15:17 - 12.10.2008
V meni pojavil se je čuden nemir,
rad bi nekaj izrazil, nekaj zapel,
rad bi zaplesal, nekoga objel.
Oj, ulični igral...
Beri dalje...
-
23:18 - 29.08.2005
Mislila sem, da mi je žal ... pa mi je res? Žal
Beri dalje...
-
19:08 - 12.03.2012
Ne, dve črki, svet se podre,
soglasnik, samoglasnik ničvrednika.
Iz dragih ust povžroči, srce se zapre,
človeka...
Beri dalje...
|
|
|
|
|