Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Nova pesem Natisni Priporoči prijatelju
Od Bellmur   

V večeru,
pod lučmi
podoba tvoja izpod senc
vstane.
Nekdaj krepka,
vsa vesela, radoživa,
v srcu mojem neumrljiva,
razodela mi je svet.

Takrat bilo je prvič,
ko gledal sem postrani;
takrat sem ločenec po mami
gotovost vrgel ves prevzet.
V mozaik sem sam
dodal strahu,
neveden, mlad, poln luči...
Ukradel panju košček sem medu,
se pognal med ptice brez poti.
Neveden...Mlad,
brez boli,
raztresen kterikrat,
a, v srcu
brez skrbi.

Bilo najlepše je
pri šetnji,
ko sem gorel,
ko sem norel,
nič mislil,
kot školjka v sebi sem zorel...
Če ne v očeh,
kje biserov bi našel;
ne v mislih tavajočih po obali,
nad branom valov,
koder sem te k sebi stisnil,
k sebi vzel.
Koder dvoje svetov postalo je eno,
en čas, en svet bogov,
tam, na pomolu.

Ljuba,
poklanjam ti dvoje cvetov;
tistega včasih,
in to pesem zakletih bogov.
Kot otrok materi,
ko je daleč,
tako jaz se ti klanjam,
da želim si valov,
da želim si poljubov,
od tebe,
tam daleč.

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 00:34 - 01.11.2006

    Na modrih krilih jezdec je poguma,
    dvignil z očmi ta neprebojen zid.
    Zašepetal, saj ljubezen ni uvid,
    onkraj spečega ...

    Beri dalje...
  • 14:31 - 09.09.2005

    *
    fant, mož ali starček
    tresoča roka se steguje h kozarcu
    ponese ga k ustom
    globok požirek ne more potešit...

    Beri dalje...
  • 00:29 - 06.04.2007

    Uh sonček
    in vetrc
    in lepo vreme
    ah znebila sem se teme
    za vedno
    za zmeraj
    kako sem vesela

    ...

    Beri dalje...
  • 15:29 - 24.04.2008

    Vsega sit hodim tukaj med grobovi,
    A vsa kri zame se še ni prelila.
    M...

    Beri dalje...
  • 17:21 - 07.02.2007

    Kam, kam?
    Na vrhu sam,
    brez izziva,
    ni goriva,
    Tema, megla, razpad sistema...

    ...

    Beri dalje...
  • 10:07 - 02.02.2005

    Vrata. Vstopim.
    Spet vrata.
    Vstopim.
    Po dolgem hodniku
    me pričakajo vrata.
    Vstopim.

    ...

    Beri dalje...
  • 11:45 - 01.11.2004

    Ko znala bi povedati
    Ko znala bi prepevati
    Ko znala bi ti dati vse
    Kar v duši, srcu mojem vre

    ...

    Beri dalje...
  • 14:18 - 16.07.2006

    V mavrici neskončnosti, vilina dom se skriva,
    njegove sanje so s pisanimi barvami obdane,
    vsak trenutek je navdih, vsaka misel je iskri...

    Beri dalje...
  • 06:31 - 12.03.2011

    Zapele, parčkajo se spet,
    prisluhnil sem jim ves prevzet,
    ženijo se, nam pravi običaj,
    gnezdijo, žele si narašč...

    Beri dalje...
  • 10:39 - 01.03.2007

    In ti si, boš jaz!
    Krokodili pijejo
    črno strugo
    mojih sanj,
    na nebotičniku
    prekrit s soncem
    sve...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo