Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Zelenim Natisni Priporoči prijatelju
Od Amadeus   

Ne znam opisati barve, ki vabljivo žari pred menoj.
Sedim tam na sredini zelenice. Novorojene zelene barve.
V objemu rumenih cvetov. To je sončevo polje.  Gotovo.
Sezujem si grde in prestare čevlje. In svoj prehojeni pečat.

Vem, lahko bi si kupila nove. To bi vsak rekel.
Ampak, saj sem še vedno obuta. Sedaj bosa.
Zelenica in jaz. Poleg mene zgodovina. Moja.

Počutim se sama, torej verjetno to tudi sem. Sama.
Si rečem. Na sredini zelenice. Se osvobajam.
Kaj mi bo obleka. Drevo za mano je golo. Pa že dolgo živi!
Iz sebe odženem sleherno blago. Ki ni del mene. Tujčevo.
Dišim. Dišim po koži. Kot trava po zelenkosti. Po njej.
Vsaj tako se mi zdi. Jaz. Zelenica. In tujci. Poleg mene.

Trava me objema in me žametno ozelenjuje.
Boža me, ko v njej ležim le z lastnim telesom.
Brez tujcev. Brez umetnih vlaken. Jaz in zelenica.
Hladno me segreva in me obnoruje. Stran!
Vsi vi okoli mene v betonskih stolpih!
Jaz in zelenica. Tiste barve, ki ne obstaja.

Komentiraj pesem na forumu.
(3 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 09:04 - 28.05.2008

    Ničesar ti ne zamolčim,
    čeprav se zdi, da vse.
    Vse, kar sem, vate položim
    in v Pesmi najine.

    ...

    Beri dalje...
  • 17:02 - 23.11.2008

    Danes sem,
    nekje na poti,
    spet našla oči otroka
    in se dotaknila svoje sredice.

    Hvala ti, Pohor...

    Beri dalje...
  • 02:20 - 09.10.2007

    Morje je že čisto obledelo.
    Pesek se molče presiplje v nič.

    ...

    Beri dalje...
  • 06:00 - 01.03.2005

    Kot gosta koprena sivine,
    ne vidi se nobene modrine,
    svetlobe ne žara noči…
    Ne vem če se sploh dani….
    Temačno je mo...

    Beri dalje...
  • 20:24 - 25.12.2006

    Brez tvojih sanj bi si ne upal poleteti,
    zajeti veter spet v krila in občutiti,
    kako lahko je zdaj živeti, ne bati se umreti
    ...

    Beri dalje...
  • 22:54 - 17.04.2009

    Poročam:
    naletel sem na težave!
    Tam so, vprašaji
    v peskovniku misli,
    ne dajo mi miru,
    vodijo me p...

    Beri dalje...
  • 16:18 - 15.06.2006

    Dan se je prevesil
    um se umiril,
    pogled pa iz daljave,
    se mi še ni vrnil.

    ...

    Beri dalje...
  • 15:31 - 26.12.2005

    Ni treba, da sem morska pena, da se predajam morju......
    ni treba, da sem ptica, da lahko letim......
    ni treba, da sem končna točka na obzor...

    Beri dalje...
  • 15:57 - 20.11.2009

    Včeraj mi je zmanjkalo rdeče niti.
    Njeni žalostni ostanki
    se mi kot kačice
    motajo pod podplati.

    Vsakič, ko zagr...

    Beri dalje...
  • 03:54 - 26.03.2006

    Hrsk. Hrsk. Topotanje črnih konj.
    Zato ne more oditi. Saj se trudi.
    Top. V daljavi.
    Morala bi
    pozabiti. Črne konje.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo