Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Na železniški Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a LuxAeterna, v četrtek, 04. feb. 10
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (1 glas)
 

3 pod lediščem,
sključena in prilepljena
na kovinsko klop
pod seboj -

Opazujem.

S premrlimi nogami
v črnih škornjih
iščem ideje v beli sapi…
Ritmično -
vdih, izdih

Vstanem in hodim,
v krogu,
po peronu gor in dol.
Štejem korake.

Morda se kdaj kdo ozre…
ne bi vedela –

Otopela…
že dolgo sem tu
in vse hiti mimo mene…
Vrvež toplih teles.
Zebe me.


Čakam.

Vragsigavedi kaj ali zakaj.

Vdih, izdih
Sekunda za sekundo.



Moj vlak ima zamudo.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (3) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 02-03-2010 10:53,
1. železniška
Še dobro, da sploh obstaja vlak, da ni le vagon, zapuščen na železniški postaji in prepuščen propadanju, čeprav tega ne želiš.  
 
lp, ajda
 

Objavil/a Egoist, v 04-03-2010 07:36,
2. Na železniški
Zelo všečna pesem. Dobro napisana. Zelo izpovedna. Marsikdo v svojem življenju čaka na vlak na kateregi si blazno želi, ker se tudi drugi vozijo z njim. Morda pa čakaš na napačen vlak, morda je tvoj vlak nek drug. Egoist
 

Objavil/a MirnaVolk, v 04-03-2010 14:58,
3. Na železniški
Meni je tole všeč iz preprostega razloga - spominja me na študenstska leta. Na žalost se sedaj dosti preveč vozim z avtom ali letom, kar je pa bolj nevarno, tako da bi kar z veseljem kdaj spet sedela na železniški. LP, Mirna
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 05:45 - 17.10.2006

    Zvezdni utrinki, le kaj povedo?
    Tebi in meni govorijo glasno!
    Zaželi si željo,povej jo na glas,
    naj sliši se v noč, Beri dalje...

  • 19:08 - 30.11.2010

    Pravijo, da od ljubezni boli srce.
    A v resnici bolijo le lasje,
    ko se iz blodenj zbujam, osamljen,
    v prazna jesenska jutra. ...

    Beri dalje...
  • 06:34 - 22.11.2008

    Samo ti znaš,
    ukrotiti hudiča v meni,
    ki mi megli um,
    ubija lesk v mojih očeh
    in me vleče stran od teb...

    Beri dalje...
  • 01:30 - 22.09.2012

    Neizbežno je:
    - da prihaja,
    - da odhaja.

    Jesen, že trka na vrata -
    svet tone v počitek,
    Beri dalje...

  • 14:09 - 16.03.2010

    Povejo vse, čeprav molčiš.
    Na trenutke se zaiskrijo,
    lica prevzame nasmeh,
    potem pa se spremenijo.

    Postanejo ...

    Beri dalje...
  • 00:36 - 18.10.2006

    Ob reki stala sem in gledala v noč, 
    bil je mraz le tu in tam zaslišal se je glas. 
    Od kod ta glas, ki tako lepo...

    Beri dalje...
  • 14:28 - 16.02.2006

    Obvisel sem
    med slabo besedo
    in dobrimi nameni.
    Med širino obzorja
    in tesnobo srca.
    Izvisel, obvisel,
    ...

    Beri dalje...
  • 15:53 - 05.05.2005

    Bili smo ...
    prav takšni kot danes
    in jutri ne bomo
    vzcveteli ...

    Bilí smo ...
    boj za obstanek
    in v očeh nosil...

    Beri dalje...
  • 15:30 - 02.07.2009

    Z rimami lovimo poti
    na igrišču smo razigrani otroci.
    Vsak svoj svet ustvarja
    vsak svoj svet predstavlja.

    Na na...

    Beri dalje...
  • 18:09 - 12.10.2007

    Strah bolečine
    vpija up pozabe,
    ki večnost ga označuje.
    Tihi veter pa oznanja,
    moja nesmiselna potovanja...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo