Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Zima je Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a duovox, v nedelja, 31. jan. 10
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (1 glas)
 

Njen hladen nasmeh,
nas je razveselil, prevzel.
ko nam severni veter gladi lica,
moč kuje, mu kljubuje samotna ptica,
že sprašuje, če morda kdo jadikuje.

Severni piš, leden obliž,
nas je predramil. prebudil iz sna
Snežinke poplesale so, nas razveselile,
naravo s sneženo belino pokrile,
ji odejo zimsko poklonile.

S smučmi, sanmi, drsalkami,
se je mlado in staro podalo,
od povsod, blizu in daleč,
odhitelo na hribovja, drsališča,
s snežinkami opojnimi plesišča.

Nekateri so omagali, že opešali,
nesrečno popadali po strminah,
na skritem ledu staknili poškodbe,
obudili nam spomine, spet skomine,
občudovani premagovali so strmine.

A zima s hladnim nasmehom,
skrivnostnim plesu snežink ,
ledenega srca, z nami se igra,
sneženi mož se pa le smehlja,
saj od ledenih sveč še ne kaplja.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a Nuša, v 19-02-2010 09:39,
1. Zima je
Mogoče je malo preveč napisano
 

Objavil/a duovox, v 19-02-2010 11:25,
2. Zima je
Ko sem začel pisati, se nisem mogel pravočasno ustaviti...je vlak, ni avtobus. 
Lep pozdrav, hvala za komentar !
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 13:11 - 15.03.2008

    I'll always be with you-
    As far as you see,
    I'll help you get through this
    You can count on me.

    ...

    Beri dalje...
  • 21:46 - 25.11.2010

    Ponedeljek je najbolj tečen dan, v šolo pridem ves utrujen in zaspan, tudi torek nič kaj boljši ni, učitelj maje z glavo in se mi smeji. V sredo ...

    Beri dalje...
  • 09:42 - 28.05.2005

    Njeno jutro se v tebi nemo prebudi,
    čaka ogenj rdečih dotikov besed.
    Krvoločnost nehotenih želja
    burka spomin in vizijo suhih oči.<...

    Beri dalje...
  • 15:20 - 14.05.2006

    Poletela bova do neba,
    ne z drugim, temveč s teboj
    samo midva ...
    Zaplesala bova ples neba,
    samo zavrti se z menoj!
    Polete...

    Beri dalje...
  • 23:19 - 02.06.2007

    Tvoje solze razžro mi moj notri,
    da ostane praznota.

    Tvoje solze razžro tabulo raso,
    da ostane strah.

    Iz ...

    Beri dalje...
  • 09:11 - 30.08.2008

    Se vsedla je na krhke stole živih,
    kot že mnogokrat prišla je na obisk.
    Krik cenen, zamolkel grom, ne zgrizen vrisk Beri dalje...

  • 22:09 - 20.12.2004

    Iztrgala sem si srce,
    na krožnik dala ga za te,
    in zraven še dušo in svoje želje.
    A ti si se mi smejal in mi dejal:
    Daj mala pu...

    Beri dalje...
  • 06:54 - 18.04.2006

    Lahko živiš kakor hočeš
    prepustiš željam lasten dir
    pristal pa vedno boš v začetku
    kjer si odvrgel dušni mir.

    ...

    Beri dalje...
  • 08:41 - 25.04.2006

    Kričeča želja duše se mi poloteva,
    telo nemočno se ni voljno upreti,
    rad bi ustavil hrepenenje prazno,
    ko v prepad me vodijo koraki....

    Beri dalje...
  • 12:20 - 07.10.2006

    prosim pozabi,
    na sanje o vili in o razburkanem morju,
    dovolj mi je spenjeno jutro in šop tvojih las.

    prosim ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo