Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Prekmurje pod snežno odejo Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a duovox, v ponedeljek, 25. jan. 10
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Počivajo v zimskem snu,
gozdovi, pšenična polja,
le Mura teče svojo pot,
skozi zimski dan v hladno noč.

Griči tam prekriti so z belino,
zvonik ponosno zre v dolino
kjer ptice igraje preletevajo nebo,
ko gledam jih mi je lepo, toplo.

A noč že krajša, Svečnice bo dan,
pokukal spet zvonček še zaspan,
cvetlic na ducate privabil bo na plan,
da življenje obudil kot iz sanj. 

Na pomlad ponovno vrnejo se štorklje,
narave čar, Prekmurju v dar.
ozeleneli bodo spet gozdovi, ravnica,
sonce jih bo grelo, krasila jih pšenica.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (0) KOmentar RSS

Povejte svoje mnenje prvi!





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 18:07 - 03.08.2007

    Tako kot sva bila,
    se zdaj deliva.
    Tako kot sva obstajala,
    zdaj beživa.
    Tako kot sva verjela,
    zdaj narazen hit...

    Beri dalje...
  • 17:18 - 09.06.2006

    Mežikam v temo in se lomim kot steklo,
    čeprav odsev ostaja.
    Dovolim, da mi vzamejo nasmeh -
    samo za malo.


    ...

    Beri dalje...
  • 10:43 - 02.03.2005

    Bliža ura mojga se pokola,
    a spet ponovno se rodim.
    Oblika preteklosti bo izginila,
    prej sivo, sedaj mavrica.

    ...

    Beri dalje...
  • 19:36 - 13.03.2006

    ljudje so ovce
    preziram ta svet
    zakaj
    slabo je živet
    zakaj vprašaj za moj nasvet
    zakaj

    ...

    Beri dalje...
  • 10:46 - 28.04.2006

    žalostno srce je moje
    prazno in boleč
    on odšel je in odnesel
    s sabo iskre sreče
    tiho jočem, brez solza
    v sebi sem osamljen...

    Beri dalje...
  • 20:21 - 09.11.2005

    Kolači in pice
    Sendviči in torte
    pivo in vino
    vse za denar
    ki ga ni
    Mogoče drugič ji rečem in grem...

    ...

    Beri dalje...
  • 07:35 - 08.04.2009

    Prepolno vedro
    žlahtnih kapelj sreče
    čez rob trpljenja se preliva.
    Prepolno steče.

    Rdečina čaše...

    Beri dalje...
  • 19:46 - 16.07.2011

    Ko bi vedel takrat, kar vem danes,
    bil bi Lan in ne bi bil Janez.
    Več bi jedel, ne hrane zavračal,
    sorodnikom n...

    Beri dalje...
  • 14:39 - 04.03.2007

    Od kristalnega jutra, ki nosi svetleče trakove v sinje nebo, do zaključene celote, ki spusti temen oklep nad sumljivo nočjo. Sloves sveta se pona...

    Beri dalje...
  • 19:39 - 18.11.2004

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo