Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Valovi klasja Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a cinnamon, v sobota, 23. jan. 10
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (1 glas)
 

Ležala sem na hrbtu
in pri srcu mi je bilo neizmerno toplo,
da sem se počutila kot vulkan,
čakajoč na poziv, da izbruhne
v vsej svoji moči
ter pokoplje njega,
ki mi je šel s prsti skozi lase,
njega, ki je vzvalovil klasje,
veter, ki je v polje vrezal vzorce
neprehojenih poti.

Skozi strop sem opazovala zvezde,
drobne izvire svetlobe pegastega neba,
tako brezskrbno daleč,
da bi se brez težav poistovetil z njimi,
s črtami bi povezala njihova ozvezdja
in isto storila z znamenji na njegovih prsih,
da bi prepletenost oblik
vzbudila nek globlji smisel
in porodila vprašanje o minljivosti.

Trenutek je trajal celo večnost,
gledal me je, kakor da sem le
puščavski privid, migetajoča fantazija,
in bom izginila takoj, ko zapre oči,
zato sem mu z roko zakrila pogled
in pokazala, da ne mislim oditi,
da minljivost lahko počaka,
da se nima česa bati.

Jutro je prineslo vonj po kavi,
sončne žarke na okensko polico,
ki so prebudili topel objem,
jaz pa sem glavo zakopala v blazino
in se spraševala,
če so taki užitki prepovedani.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (3) KOmentar RSS
Objavil/a Egoist, v 02-02-2010 11:01,
1. Valovi klasja
Fantastično. Ponavadi se izogibam dolgih pesmi, ker so večinoma predolge in postanejo dolgočasne in mi zato uspe prebrati samo prvih par stavkov. No pri tej sem nadaljevalj z branjem do konca, ker je tako lepo napisana. Zelo dobro izbrane besede, lepo opisan trenutek. Prva kitica je orgazmična :) Konec je dober...skratka odlična, zelo mi je všeč. Egoist
 

Objavil/a MirnaVolk, v 02-02-2010 15:05,
2. Valovi klasja
Tudi mene je očarala. Najbolj zanimiv pa mi je konec, ker sem res premišljevala kateri užitki in zakaj bi bili prepovedani. Daje več opcij. Lp, Mirna
 

Objavil/a ajda, v 02-02-2010 15:16,
3. valovanje
Jutro je prineslo vonj po kavi, toplino sončnih žarkov in trenutke,ki jih podoživljaš, ko se potapljaš v mehko blazino. Globoka izpoved in kot taka pritegne bralčevo pozornost. Je pa seveda težje držati bralca v napetosti oz. dopustiti mu srkati vsebino, na trenutke bolj vzvalovi, na trenutke obstane, a vseeno kot celota lepa pesem.  
 
lp, ajda
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 19:19 - 06.03.2006

    Sem kot potujoči val,
    ki išče obalo resnice, ljubezni, dobrote,
    kot, da iščem nedosegljivo obalo,
    ki mi jo je človek odvzel.

    ...

    Beri dalje...
  • 11:01 - 22.02.2007

    Živi v spominu ta milina,
    še gledam, slišim, tipam moč -
    to moč, ki me v naročju ziba,
    ko boža njen pogled si...

    Beri dalje...
  • 09:04 - 25.09.2010

    Vzel bom sebe s seboj
    in šla bova
    tam preko Mure
    nek topel poletni večer.
    Poslušat življenje ciganov
    Beri dalje...

  • 16:23 - 20.06.2008

    Saj
    res je,
    kar mi praviš.
    Dovolj bilo je vsega.
    Stoj, počakaj malo,
    lahko pomisliš
    vsaj?...

    Beri dalje...
  • 17:41 - 02.10.2008

    Ohranil čistost
    bom svoje knjige,
    da le v misli bom vanjo pisal,
    ohranil pristnost
    da ne zmešal bom je s krutim sveto...

    Beri dalje...
  • 13:36 - 19.11.2007

    breztišen zahod

    nočno nebo

    sredi rdeče ognjenih oblakov

    udarja mogočen ru&scar...

    Beri dalje...
  • 13:25 - 08.03.2008

    VATE GREM

    Vate grem.
    Gledam -
    domišljam si,
    da v dušo.
    Pa...dušo pus...

    Beri dalje...
  • 16:10 - 27.05.2010

    Kjerkoli se človek nahaja
    nikjer in nikoli ni sam,
    povsod je obkrožen z življenjem,
    ki ga vodi k Bogu vsak dan.

    ...

    Beri dalje...
  • 16:33 - 08.05.2006

    Črna zastava je plapotala v zraku
    Se borila z vetrom
    Kazala spoštovanje padlem junaku

    Zdaj joče sine za očetom
    Zapust...

    Beri dalje...
  • 18:17 - 15.02.2009

    Ko sprehajam se po milini,
    ko uživam v tihem večeru,
    ko se mi vračajo spomini.
    Ležim v postelji in v miru,
    Brskam po ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo