Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Valovi klasja Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a cinnamon, v sobota, 23. jan. 10
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (1 glas)
 

Ležala sem na hrbtu
in pri srcu mi je bilo neizmerno toplo,
da sem se počutila kot vulkan,
čakajoč na poziv, da izbruhne
v vsej svoji moči
ter pokoplje njega,
ki mi je šel s prsti skozi lase,
njega, ki je vzvalovil klasje,
veter, ki je v polje vrezal vzorce
neprehojenih poti.

Skozi strop sem opazovala zvezde,
drobne izvire svetlobe pegastega neba,
tako brezskrbno daleč,
da bi se brez težav poistovetil z njimi,
s črtami bi povezala njihova ozvezdja
in isto storila z znamenji na njegovih prsih,
da bi prepletenost oblik
vzbudila nek globlji smisel
in porodila vprašanje o minljivosti.

Trenutek je trajal celo večnost,
gledal me je, kakor da sem le
puščavski privid, migetajoča fantazija,
in bom izginila takoj, ko zapre oči,
zato sem mu z roko zakrila pogled
in pokazala, da ne mislim oditi,
da minljivost lahko počaka,
da se nima česa bati.

Jutro je prineslo vonj po kavi,
sončne žarke na okensko polico,
ki so prebudili topel objem,
jaz pa sem glavo zakopala v blazino
in se spraševala,
če so taki užitki prepovedani.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (3) KOmentar RSS
Objavil/a Egoist, v 02-02-2010 11:01,
1. Valovi klasja
Fantastično. Ponavadi se izogibam dolgih pesmi, ker so večinoma predolge in postanejo dolgočasne in mi zato uspe prebrati samo prvih par stavkov. No pri tej sem nadaljevalj z branjem do konca, ker je tako lepo napisana. Zelo dobro izbrane besede, lepo opisan trenutek. Prva kitica je orgazmična :) Konec je dober...skratka odlična, zelo mi je všeč. Egoist
 

Objavil/a MirnaVolk, v 02-02-2010 15:05,
2. Valovi klasja
Tudi mene je očarala. Najbolj zanimiv pa mi je konec, ker sem res premišljevala kateri užitki in zakaj bi bili prepovedani. Daje več opcij. Lp, Mirna
 

Objavil/a ajda, v 02-02-2010 15:16,
3. valovanje
Jutro je prineslo vonj po kavi, toplino sončnih žarkov in trenutke,ki jih podoživljaš, ko se potapljaš v mehko blazino. Globoka izpoved in kot taka pritegne bralčevo pozornost. Je pa seveda težje držati bralca v napetosti oz. dopustiti mu srkati vsebino, na trenutke bolj vzvalovi, na trenutke obstane, a vseeno kot celota lepa pesem.  
 
lp, ajda
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 23:26 - 24.07.2008

    da bodo še zadnji srečni
    mogli umreti
    se bomo trudili
    do konca in kraja
    nesrečni

    Beri dalje...

  • 16:48 - 09.09.2005

    Oblečeni v črno se pretvarjamo,
    kričimo v luno
    in rišemo linije
    čez življenje.

    ...

    Beri dalje...
  • 08:49 - 30.09.2006

    Živim v času
    novih zaznanj,
    odkrivam v sebi
    mogočnost spoznanj.
    Sestavlja se v nemiru
    duhovna celota
    Beri dalje...

  • 12:18 - 01.02.2005

    Zrem v jutro pomladno,
    deževno je, vse mokro,
    siva koprena dviga se iznad obzorja,
    pa vendar -
    prinaša mi vonj po življenju, Beri dalje...

  • 15:57 - 12.09.2009

    Samo tebe še izdamo, mavrica.
    Ti je že Leonardo razodetje
    pravil? Harmonija, naravno mletje
    se nezadržno bliža....

    Beri dalje...
  • 03:14 - 08.12.2008

    Zgodnje jutro.
    Razmetana, hladna soba
    in tvoja slika, ki si mi jo
    podarila
    (od tega je že več kot leto)

    ...

    Beri dalje...
  • 21:47 - 30.05.2007

    A sem lahko bela nocoj?
    Zate?

    A lahko odvržem vse?
    Grehe, žalost, temo?

    ...

    Beri dalje...
  • 01:43 - 24.08.2009

    Zdaj sem kaplja, ki telo pretrese.
    Zdaj sem veter, šum srce ponese.
    Z mokrimi stopali sem odtis
    na skali, ki mo...

    Beri dalje...
  • 09:23 - 12.10.2009

    Ledeniki opazujejo
    medplanetarne razdalje,
    so nemi piloti zemljine poti,
    krmarijo skozi eter s hitrostjo,
    Beri dalje...

  • 23:31 - 27.08.2008

    Časa je preveč te dni
    tako malo ga je
    nič ne morem narediti
    dolgočasim se

    se minute vlečejo kot ure
    ur...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo