Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Loch ness Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a matejkrevs, v sobota, 05. dec. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Tam gor na mrzlem severu,
v ledenem škotskem jezeru
živi pošast iz davnih dni
in revne ribiče straši.

Čez dan v globinah skriva se,
ponoči išče žrtve žre
in tava, pleni dokler svit
je ne prisili v umik.

Ker le v temi lahko živi,
tam gor pa dolge so noči,
ob jezeru nemočna vas
tako potoži v en glas:

"Vse ribe so izginile,
vse mreže so potrgane
in zdaj nam lakota grozi
pa mraz in tema zimskih dni!

Otroci lačni jokajo,
in žene tiho stokajo,
možje ozimnica skrbi
pa mraz in tema zimskih dni!"

Tako so stokali v en glas,
da bo pomrla cela vas
(saj najbrž bi) pa se takrat
je našel John McLaud, junak,

ki bil najvišji je gorjan,
po svoji moči dobro znan
po vsem višavju in gorah
in še po dolih in vodah.

6 čevljev in še palcev 6
po dolgem meril je, počez
pa bil za marsikteri vhod
je, žal, odločno preširok!

No, tak je tam med njimi stal
in, ker ga vsak je spraševal
za svet, jim rekel je ves siten:
"Look, first things first, where`s yer shitter?"

Kar naj bi pač (če dam prevod)
po naše se glasilo kot:
"Lepo po vrsti, kje je skret?"
In, ker je bil vsem za zgled,

šla cela vas je prec na stran,
vtem pa jo je ucvrl stran,
čez hribe in dole, junak,
saj se je zbal, da bo mrtvak,

če bi le eno noč ostal
ob vodi tej, kjer si izbral
sam satan je svoj skrivni štab
in kjer je stanoval sam vrag!

Tako, to zgodbo s tem končal
bi na tem mestu, kjer pobral
se je iz nje naš John McLaud,
a, ker vsi vemo da ni prav,

če se kaj takega zgodi,
saj brez junaka, zgodbe ni,
je ni bilo in je ne bo!
pa naj za sklep povem še to:

Ljudje, ta svet je krut in grd!
Od tod nas reši samo smrt!
A vsak, naj bo še tak junak,
prav rad živi, trpi, bedak,

ogiba smrti se vselej,
saj pač ne ve, kaj bo po njej,
če sploh kaj bo, če vse ne bo
le prazen nič in molk nato!


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (0) KOmentar RSS

Povejte svoje mnenje prvi!





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 13:24 - 31.03.2005

    izgovorila bi tvoje ime!:
    ustnice mi otečejo in sem  
    cvileča agonija kosa, padlega iz
    gnezda. ne maraš žensk z
    zabuhl...

    Beri dalje...
  • 14:19 - 08.04.2006

    Vse kar nekoč sem sanjala
    in še več sem dobila...
    Niti v sanjah nisi bil
    tako nežen in ves moj.
     
    Nikoli sanje niso m...

    Beri dalje...
  • 00:38 - 12.12.2004

    Ali se spomniš?

    A se spomniš mojih besed,
    ko ležala sva na trati,
    se spomniš vseh lepih trenutkov, Beri dalje...

  • 17:18 - 12.12.2004

    PONOSNO SE DVIGA SREDI PLANOTE,
    VES SKLJUČEN JE,GRBAST IN NEUGLEDEN,
    PA VENDAR TAKO VELIČASTEN.
    LETA IN LETA STOJI TAM,
    UPI...

    Beri dalje...
  • 21:13 - 21.10.2008

    Hiša je stara
    razpada
    polna je duš
    otroško naivnih

    da jaz sem
    ta otrok
    ki je živel tu

    Beri dalje...

  • 17:21 - 21.08.2007

    Če prebudim se v tiste sanje,
    kjer si živ,
    ni rob sveta nikdar tako bodeč
    kot tisti hip, ko se razbliniš.

    ...

    Beri dalje...
  • 09:37 - 11.11.2005

    Tam stojiš z mrkim čelom,
    Gledaš me tako grdo.
    Ne moreš verjeti izrečenim besedam,
    Sprašuješ me kaj, zakaj, kako?
    A moj odg...

    Beri dalje...
  • 17:03 - 31.07.2008

    Tako ekstremno svobodni,
    da bomo svoje zlate glave dali pokopati
    v najmehkejše svile z vonjem po kašmirju,
    medtem ko nas bod...

    Beri dalje...
  • 20:56 - 20.02.2007

    Tako zelo, da še sama ne vem,
    tako lepo-če sploh tako smem.
    tako nemogoče sedaj se mi zdi...
    ..Morda pa se mi le zdi....

    Beri dalje...
  • 15:35 - 21.01.2006

    ko hodiva vštric
    iz naju pada seme

    zasejala sva vrt
    roj čebel ga obiskuje

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo