|
|
Molitev neobsoječemu |
|
|
|
Od Amadeus
|
|
Kam naj grem, da si osvetlim dušo, da zabrišem sence na njej, ki temnijo mi pogled?
Morala bi se ponovno roditi, na novo spregledati in tako spet prvič pogledati v svet in prerojena videti sonce ter dopustiti žarkom, da zabredejo vame in mi osvetlijo dušo iz vseh perspektiv, da bi vsaj za nekaj časa živela brez senc. Le svetloba, ki bi svetila pogled. Le svetloba, ki bi slepila pogled! A za to, bi morala umreti, in se nato ponovno roditi. Ali smrt preživeti. Vendar kdo še verjame v vstajenje? Jaz že ne. Amen. Komentiraj pesem na forumu. (11 komentarjev)
|
|
|
|
|
Naključne |
-
23:28 - 28.06.2009
Čemu bo ptici zlata kletka,
gluhemu božanska melodija,
žejnim koreninam vroča idila?
...
Beri dalje...
-
07:06 - 02.12.2005
Bil je dan za ubijanje. Prijela sem ga za roko in odpeljala.
Bolečina je onemela. Obupna praznina je zazijala od znotraj.
Beri dalje...
-
12:29 - 08.01.2006
Samo sedemnajst let
in tri škatle maminih tablet in ena Vecchia.
Čakam pred sobo za reanimacijo.
Vsi me že po...
Beri dalje...
-
07:27 - 18.01.2007
Kdo ve kaj je sreča?
Jaz vem.
Sreča je nekaj lepega,
Nežnega in veselega.
...
Beri dalje...
-
09:32 - 09.10.2011
Včeraj sem bil v nudistični cerkvi.
Ne samo, da smo bili popolnoma goli mi,
verniki, tudi duhovnik je bil popolnoma g...
Beri dalje...
-
18:37 - 09.11.2004
Skoči! In v prepad boš padel… Poglej! In v trenutku boš oslepel… Pomisli! In pajčevina bo ujela vse tvoje...
Beri dalje...
-
22:49 - 01.09.2009
Če bi imela krila,
bi zlezla na najvišjo pečino
in se pognala daleč, visoko,
da bi padec trajal čim dlje,
z zloženimi...
Beri dalje...
-
22:32 - 26.12.2007
Mehki mraz boža ostanke
mahovnatih tal,
ki sva jih utrgala včeraj
na horizontu se svita
žametna luč
...
Beri dalje...
-
19:38 - 11.10.2010
Ti tamala ti,
ki tako všeč si mi,
ti ljubezen moja,
ki tako te rad imam,
ti, ki s tist'mi mi
...
Beri dalje...
-
19:41 - 01.09.2007
(23.8.07)
Zdaj, ko sem tu, se
sanj ne bojim, saj mi je
pri srcu toplo.
...
Beri dalje...
|
|
|
|
|