Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Poljub sonca Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Tjaša, v sreda, 25. nov. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (3 glasov)
 

Preko drevesnih vrhov
žarek upanja
razsvetli dušo.
Sence prijetne hladijo
razgreto srce.
Poljub sonca.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (12) KOmentar RSS
Objavil/a Klavdija KIA Zbičajnik, v 04-12-2009 00:27,
1. Poljub sonca
Drevesa imajo čarobno energijo ... in ko sonce posveti skozi vrhove dreves ... 
 
In če si pod drevesom v dvoje ...  
 
Lepo, Tjaša. :)  
 
Klavdija KIA Zbičajnik
 

Objavil/a Providence, v 04-12-2009 02:18,
2. poljub sonca
Pesem morda na prvi pogled 'prijetno hladi razgreto (bralčevo) srce' in je kot taka kar luštna. Ampak če želimo v pesem dati sebe (pa ne mislim avtobiografsko ;) ), jo požlahtniti s čim, kar bo šlo v slast tudi malo zahtevnejšemu bralcu (tj. svežina, izvirnost, globina metafor), potem je treba ta sončni poljub razdreti in ga na novo sestaviti. Kaj me zmoti? Sleherni verz te pesmi je le kliše, fraza, mnogo preveč zlajnana besedna zveza, da bi nas (kljub iskrenemu namenu) zmogla iskreno pocukati. Drevesni vrhovi so še najmanjše 'zlo', vendar pa se potem stvar stopnjuje in ne preneha. In če ni verjeti meni, je tu statistika z Googla: 
žarek upanja ..... 54.900 zadetkov 
razsvetli dušo ..... 45 zadetkov 
poljub sonca ....... 425 zadetkov 
 
To je mnogo preveč zadetkov za tako kratko pesmico (pa ne da bi morala to z Googlom ugotoviti ;) ). 
 
Tjaša, moja kritika je mišljena pozitivno, nikakor kot žalitev ali posmeh. Polagam ti na srce (hm! spet kliše, he he), da odščipni klišeje proč od svojega pesniškega izraza, ker (vsakemu) delajo le škodo. Bodi samosvoja, kot si npr. v Mački. In tale lep trenutek, ki si ga skoraj povsem zadušila s klišeji, poišči v sebi izvirnega, takšnega, kot je legel nate in vate in v TVOJO igro besed. 
Nasvet, ki ga upoštevaš - ali pa ne. 
Lp, 
P.
 

Objavil/a Tjaša, v 04-12-2009 10:12,
3. poljub sonca
Hvala Klavdija :)  
Providence, zgoraj napisano je nastalo v momentu. Pogled skozi okno in trenutna občutja. Nikakor nism želela sestaviti klišejske pesmi. Gre zgolj za zapis trenutnega stanja, ki pa je res bil rahlo sanjav :) Hvala za kritike, so vedno dobrodošle, ker le tako lahko zrasem.
 

Objavil/a MirnaVolk, v 04-12-2009 12:14,
4. Poljub sonca
Mene tudi dostikrat tako zgrabi in napišem kakšno (sicer že obrabljeno) misel, ampak tisti trenutek je samo moja in izraz mojega počutja. Pa tudi pri branju nisem tako zahtevna in mi je tole kar všeč. Je pa res, da ne pove kaj dosti o tebi oziroma kakšna čustva si takrat hladila, zato pa upam, da še kaj preberemo naslednjič. Lp, Mirna
 

Objavil/a okto, v 06-12-2009 02:06,
5. Poljub sonca
Lepa impresija, Tjaša.  
Klišeje vidi krog pesnikov v ogradi. 
:zzz
 

Objavil/a okto, v 06-12-2009 02:10,
6. Poljub sonca
Ocena ***** 
V Googlu je ogledalo enega komentarja ... 
:)
 

Objavil/a Bor, v 06-12-2009 07:45,
7. Poljub sonca
No, no Okto, komentarji so prvotno namenjeni pesmim, ne komentarjem ;)  
Pesem mene ne prepriča, ravno zato ker res ne vidim nobene svojstvenosti, ki bi mi bralcu dala nekaj več, drugačnega, drugega. Tako bi tudi lažje razumel trenutni občutek, ki ga je v nekem momentu doživljala Tjaša. S klišeji pa to žal ne gre. :)
 

Objavil/a Tjaša, v 06-12-2009 10:38,
8. poljub sonca
Hvala vsem za komentarje, ponavljam so zelo zelo dobrodošli :D 
Kliše - hmmm... Naj bo pa kliše in klišejski moment. Včasih pridejo tudi taki trenutki in jih pač ne gre drugače opisati. Oziroma jih ne zmorem in tudi nočem, ker ne želim preveč kopati in umazati "lepe površine" :)
 

Objavil/a duovox, v 06-12-2009 11:42,
9. Poljub sonca
Verjamem da je prispela pesem nastala spontano. Kratka, lepa je ! 
 
Jože
 

Objavil/a raso fazlic, v 06-12-2009 17:26,
10. Senovo titova c90
trenutek ujet. takrat je dobro imeti svinčnik in papir. Lepo
 

Objavil/a okto, v 06-12-2009 18:41,
11. Poljub sonca
Ni nujno, da razumemo kaj je pesnica doživljala v trenutku, ko je občutek napisala, pravzaprav je nemogoče, razume jo lahko vsak po svoje, ali pa je ne. 
Nisem želel komentirati nek komentar, ampak nasprotovati miselnosti, da noben kliše ni primeren za impresijo. Če diši po snegu, pač diši po snegu, ne glede na to koliko rezultatov besedne zveze je v brskalniku! Ta pesem diši po ljubezni … 
 
P.S: 
Ko otrok shodi, ga vsi spodbujajo in nihče ne komentira, da se čudno ziblje. 
Dober učitelj ima svilene rokavice za kritiko in široko srce za pohvalo. 
:)
 

Objavil/a Providence, v 07-12-2009 19:48,
12. sonce
Okto, žal mi je, da ne znaš brati kritike ("noben kliše ni primeren za poezijo" - od kod ti to?? "svilene rokavice za kritiko in široko srce za pohvalo" - kritika je utemeljena, konstruktivna in s predlogi ali vsaj smernicami, bolj 'svilena' (če hoče ostati KRITIKA) ne more biti, pohvala pa je v njej tudi prisotna, kot pravim, prebrati je treba, kar piše, ne aplicirati v napisano svojih ... (mnenj, strahov, odpora itd.), pa je). 
Tjaša, saj sem napisala. Dobronamerna kritika, ki jo upoštevaš ali pa ne. To je pač odvisno od vsakega posameznika. Lahko te pa tudi oblijem s svilo, žametom ipd. materiali in vzdihujem, kako lepa pa krasna je pesem; tudi to (kaj dejansko želi avtor oz. kako doživlja svoje pesmi in kaj z njimi želi, koliko je pripravljen rasti ali pa je že 'dosegel vrh') je odvisno od avtorja, je pa tukaj za vsakogar nekaj, brez skrbi. Tistih, ki samo kritizirajo (ali celo samo zmerjajo), tistih, ki konstruktivno povedo svoje mnenje, in tistih, ki samo hvalijo. 
Me veseli, Tjaša, da si, če drugega ne, vsaj malo še razmišljala o tej pesmi. 
Lp, 
P.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 12:51 - 18.05.2005

    Zalost ni veselje,
    prej obup in kup nerazvitih obljub.

    Poskusiti jo je lahko,
    a upreti se ji in se ji ne predati
    je tezj...

    Beri dalje...
  • 08:07 - 17.07.2005

    Včasih nič več ni,
    ni besed, pogledov, obljub.
    Nobena misel se ne porodi,
    ne prebudi je niti poljub.

    ...

    Beri dalje...
  • 16:00 - 11.12.2004

    Uničen, odtujen
    brez cilja tavam naokoli;
    V smisel zatopljen,
    obesm se na lepi drog.

    ...

    Beri dalje...
  • 15:48 - 12.09.2009

    Izriše žitje pred očmi luneta.
    Drobci radosti vzhičeno letajo,
    zdaj se kakor otroci razcvetajo
    še nedokončane f...

    Beri dalje...
  • 15:20 - 03.04.2005

    zagledati luč
    na koncu predora
    zagledati tebe
    na drugem koncu prostora
    sence na stenah
    šumenje zaves
    plamen sveče Beri dalje...

  • 18:58 - 22.05.2005

    Mislim, ker nevem.
    Vem, ker sem.
    Vonjam, ker imam nos.
    Večina nas, ki ne veruje ...
    ljubi nič.

     

    ...

    Beri dalje...
  • 08:03 - 16.04.2006

    Cracatao ptičjih klunov
    izkljuva oko najmanjši logiki,
    psihotično prhutanje v
    krvi razlite egoistične
    bojazni plimuje z množico...

    Beri dalje...
  • 02:35 - 23.02.2008

    Kept lying down
    Trying to fall asleep
    To catch again
    That crazy dream
    Throughout this
    Unexplainable day

    ...

    Beri dalje...
  • 14:59 - 20.09.2008

    Sladka deklica, še mirno spiš,
    zbudi se, odpri zaspane oči,
    počasi se zdrami, a potiho,
    da ne prebudiš še sonca...

    Beri dalje...
  • 17:50 - 01.06.2006

    Nocoj s kvartopirci
    zapravljaš čas,
    s črnim vinom
    piješ moje oči...

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo