Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Kapnik Natisni Priporoči prijatelju
Od Mojmir   

V srcu ti zavidam tisti dan,
ko v temi, pod zemljo rojen,
si rastel, da prinešen v njen hram
s ponosom rekla bo, da si le njen.

V tisočletjih svoje se rasti
zavedal nisi, da te čaka sreča,
ker boš občudoval lahko le ti
lepoto nje, ko bo budna ali speča

in videl boš, ko sanja, njen smehljaj,
občutil boš bližino njenega telesa
in nikdar več želel ne boš nazaj,

ker ona tebi in ti njej sta dar
njega, ki vidi v njej nebesa -
o kapnik, zakaj si mrtva stvar?!

Komentiraj pesem na forumu.
(3 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 18:42 - 06.11.2004

    P O L J U B Č K I
    P  oezija dveh src,
    O  bsega vse meje strasti.
    L  edene gore se premikajo ko
    J  ezik na jez...

    Beri dalje...
  • 15:27 - 06.12.2008

    Pogledi noči
    so svetlobo iskali
    še dolgo potem,
    ko so se že predali.

    Je le slutja svetla
    pestunja v noči....

    Beri dalje...
  • 13:52 - 16.11.2007

    režejo v nosnice se drobne iglice ledišča
    in gledam v sonce in ljudi v kopalkah
    in zebe me
    pri srcu
    tam od ko...

    Beri dalje...
  • 14:17 - 08.10.2007

    pogrešam materino znamenje
    ob tvojem popku
    ko se dviga in spušča
    v ritmu tvojega vonja 

    ...

    Beri dalje...
  • 16:28 - 15.12.2011

    Ko pride čas, trenutek poželenja
    se ljubezen v sleherno bitje vseli
    takrat prihaja želja prav iz duše,
    ki jo du...

    Beri dalje...
  • 15:17 - 03.04.2005

    kaj men v tem zivljenju dogaja
    postajam sita tega kraja
    use mi ze preseda
    beseda usaka mi najeda

    ...

    Beri dalje...
  • 22:18 - 28.11.2004

    V drobno pojočo šatuljo
    Na nočni omarici
    Nabiram solzice.

    ...

    Beri dalje...
  • 07:46 - 16.10.2008

    a:
    potrebna bi bila transformacija
    postprogresivne iracionalistične
    dehumanizacije submaterializirane
    po...

    Beri dalje...
  • 12:47 - 13.06.2007

    Vonj vrtnic opranega dežja.
    Tako rezek, da zaboli.
    Tako presunljivo globok,
    tako preširno širok.
    Čisti ...

    Beri dalje...
  • 14:20 - 07.02.2006

    Kaj povezuje mene in tebe?
    Beseda.
    Beseda je ponos,
    je sončni vzhod in zahod.

    Kaj povezuje besedo in mene?
    Misel. Beri dalje...


Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo