Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Novi svet Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a MirnaVolk, v četrtek, 15. okt. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Blesk se je izgubil
oči so se priprle
srce je prenehalo biti
(zdi se kot da stoji)
tako me v duši boli
tako me v prsih ščemi
tako mi v glavi šumi
da imam orošene oči.

Pred mano ves ponosen stoji
svet ledene kraljice.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (12) KOmentar RSS
Objavil/a betalord, v 18-10-2009 12:41,
1. Novi svet
Kaj predstavlja tu ledena kraljica? Zakaj ti šumi, ščemi, boli itd.? Ne razumem najbolje, kaj mi hoče pesem povedat :)
 

Objavil/a ajda, v 18-10-2009 12:47,
2. Ledena kraljica
Verjetno si bral pravljico o ledeni kraljici, Betalord, ki je svoja čustva zamrznila in tako nekako se svet, ki si ga sicer avtorica ne želi, naslika pred njo, ponosno in prepričljivo, čeprav je vedno tisto, a je to prava pot? 
 
Mirna, jaz bi tisto po oklepaju eliminirala, ker so le dodatki in mislim, da bi pesem s tem pridobila v bolj dopadljivem.  
 
lp, ajda
 

Objavil/a ajda, v 18-10-2009 12:47,
3. Aja:)
samo do da imam orošene oči, da ne bo pomote:)
 

Objavil/a MirnaVolk, v 18-10-2009 12:53,
4. Novi svet
Saj ni bil moj namen, da bi me čisto razumeli - vsak si lahko predstavlja svoje. Ker pa ravno sprašuješ - ledena kraljica - gre za neko osebo in njen (zame zlobni) svet, ki se mu ne morem izogniti. Pa naj še tako želim. Ko pa sem to napisala, mi je bilo lažje. LP, Mirna
 

Objavil/a MirnaVolk, v 18-10-2009 12:58,
5. Novi svet
Ajda - v obeh primerih imaš prav - spomnila sem se pravljice in predvsem zlobe, pa tudi tisto v oklepaju bi lahko eliminirala, še sama ne vem zakaj sem tako želela pojasniti, da se le zdi, da je srce obstalo, saj je vse dovolj jasno ali ne. Hvala za komentarje. LP, Mirna
 

Objavil/a betalord, v 18-10-2009 13:50,
6. Novi svet
Ah, verjetno si mislila na Snežno kraljico od Andersena... ja, sem prebral in tudi gledal film. 
 
No ampak še zmeri je pomoje problem ta, da pesem nima neke vsebine, vsaj mene ne nagovori - ker ne vem, o čem se gre.
 

Objavil/a Bor, v 18-10-2009 14:11,
7. Novi svet
Sicer je res, vsako pesem si lahko vsak po svoje razlaga, tudi to, ali to še posebej, ker gre "samo" za opis stanja nekoga v nekem trenutku, ki ga je očitno povzročilo nekaj ali nekdo. Zato je zelo na široko odprta pot za razumevanje bralca. Morda celo preveč na široko. Saj je pesem, če jo gledamo vsebinsko samo to; stanje. In zato pesem ponuja bralcu predsvem vprašanje, kaj je povzročilo to stanje? Ledena kraljica? Kdo je ona, kakšna je, od kod je le prišla...? Morda manjka v pesmi prav to; en mali, skriti namig. :)
 

Objavil/a ajda, v 18-10-2009 16:20,
8. duša
tako me v duši boli 
tako me v prsih ščemi 
tako mi v glavi šumi 
da imam orošene oči.  
 
lej, tole sem mislila, da bi lahko odstranila, ker so fraze, tako sem zapisala v komentarju, nisem pa mislila tega, kar je v oklepaju. In kot vedno, le moje mnenje:).  
 
lp, ajda
 

Objavil/a Bor, v 18-10-2009 16:40,
9. fraze
ja, delim mennje z Ajdo; fraze, z rimami pa sploh delujejo vsiljivo.
 

Objavil/a Egoist, v 18-10-2009 17:06,
10. Novi svet
Meni je pesem všeč. Strinajm se, da opisuje neko stanje, ampak meni je to dovolj. Tiste fraze "tako me..." so res vsiljive, ampak morda je ravno ta njihov namen. Včasih, ko pišeš o svojih trenutnih čustvih enostavno izbruhneš kot vulkan. Morda to pesmi škodi, ampak verjetno dobro dene avtorju. Egoist
 

Objavil/a ajda, v 18-10-2009 17:11,
11. Novi svet
Se strinjam, da izliv dobro dene avtorju in veliko je pesmi, ki pomagajo, da odpreš ventile, ne zapiraš oken in vrat, ampak dopustiš mislim na plano. In tako je tudi vzeti to pesem. Je pa seveda ponujena v branje in komentarji so tudi pokazatelj, kje avtor je, mislim seveda na komentarje, ki niso žaljivi za avtorja in tako je prav:)
 
lp, ajda
 

Objavil/a Egoist, v 18-10-2009 19:07,
12. Novi svet
Se strinjam ajda. Verjamem, da vsak ki napiše pesem in jo objavi želi, da je pesem všeč njemu, kot tudi bralcem. Zato tudi takšni konstruktivni komentarji dobro denejo pesniku :) Egoist
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 20:06 - 24.03.2005

    Se spotakneš.
    Ponudim ti roko.
    Zadržim te.

    ...

    Beri dalje...
  • 17:24 - 22.09.2008

    Ljudje v krogu se igrajo
    spijo vse oblačne glave
    si žoge v glave mečejo
    da zapičli bi zastave

    meglene steze del...

    Beri dalje...
  • 12:39 - 27.02.2005

    Kot lahko mačka pomete z mišjo,
    jo s kremplji veselo meče v zrak in
    dokler ne dahne zadnjega diha,
    trupelce leti...leti in končno ...

    Beri dalje...
  • 10:30 - 19.04.2007

    Pridi k meni, ti majhna zver
    in močno se me okleni
    pregrizni ta nemir.
    Pridi k men, ti majhna zver.

    Pridi k m...

    Beri dalje...
  • 11:51 - 22.05.2007

    V sveže zapiram svetove svoj up,
    človeško oko jih zaznalo ne bo;
    divji rasizem, izpostava, poljub,
    zabris koreni...

    Beri dalje...
  • 20:41 - 16.05.2007

    lahko bi rekla,
    da sem samo tvoja-
    skoraj brez zastora laži in pretvarjanja

    lahko bi ti napisala še eno pesem-<...

    Beri dalje...
  • 21:31 - 13.06.2005

    Včasih so žarki
    V megli
    Ko se vrtijo čez kožo
    Kot metulji
    Ki pijejo svetlobo

    ...

    Beri dalje...
  • 15:16 - 28.04.2007

    Rjavim pod kožo
    v barvi oljčne repice
    navidez nikoli končane
    z mojim samotnim drevsom na sredi
    prepolnim popolnosti ...

    Beri dalje...
  • 21:55 - 16.01.2009

    Za to, kar si,
    ne rabiš delati kulis
    iz najmodernejših klišejev.

    Pretežke in pretemne so,
    ti pa ...

    Beri dalje...
  • 23:15 - 25.03.2009

    Bila si mi vse,
    sedaj si le kamen,
    sredi ognjenega polja!

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo