Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Ne pozabljam... Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a duovox, v torek, 13. okt. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Napisal pesem bi, morda sonet,
ki spremenil bi se v najlepši cvet,
a krila, verzi kot da ne dajo poleteti,
čustva vsa v pesmi se razpreti.

Spet bom hodil po gozdnih poteh,
na travniku nabral cvetic, marjetk,
jih poklonil, daroval prijateljem v srcu,
iz njih zvabil nasmeh brez lažnih upanj...

Kaj pa če me bodo okarali,
me ošteli da jih pozabljam...
Res sem zaživel v svojem svetu,
se zaprl tako kot školjka, obmiroval.

Saj se spomnim druženj z njimi,
vesel nasmehnem spominom v sebi,
Prisluhnem odmevu spominov, prijateljevanja,
trenutkov, ko sem z vami delil, čutil solze sreče, žalosti.

Trenutkov ko se na nekoga nasloniš,
mu pogledaš v oči in srce ne pozabljam,
še manj pa tistih, katerim sem se zaupal,
si želel z njimi delil dobro in slabo.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (4) KOmentar RSS
Objavil/a betalord, v 14-10-2009 16:24,
1. Ne pozabljam...
Uf, čudna pesem. Deluje tako, kot da ima neko obliko, a je v bistvu nima (niti rim niti ritma). Potem tudi ločila nimaš povsod pravilno postavljena, pa potem par nelogičnih stavkov itd. Kaj recimo pomeni "si želel z njimi delil dobro in slabo"? Tko, mal kaotično deluje :)
 

Objavil/a duovox, v 25-10-2009 18:57,
2. Ne pozabljam...
Je že tako ; včasih so čudne pesmi, včasih pa komentarji.Morda bi moral strgati pajčevino z dna morja, saditi rože na mesečevi površini, pa ne bi bilo čudnmo 
 
Lep pozdrav !
 

Objavil/a MirnaVolk, v 26-10-2009 10:02,
3. Ne pozabljam...
Meni je všeč prva kitica, potem dalje pa ne razumem prav dobro - priznavaš, da ne pozabljaš prijateljev, obbenem pa si se zaprl pred njimi. Meni manjka nek konec -morda pa bo v drugi pesmi. Zabavala pa sem se ob tvojem komentarju (in mu pritrjujem). lp, Mirna
 

Objavil/a duovox, v 26-10-2009 13:52,
4. Ne pozabljam
Želel sem povedati, da sem v nekem trenutku želel priznati, da sem se zaprl sam v sebe.Tudi to je potrebno.Nadalje da bom dobrim prijateljem in prijateljicam podaril naravnih rož, tistih, ki so trdožive naravne in ne izumetničene.Bojim se, da me bodo okarali zaradi moje odsotnosti, vendar ne pozabljam veselih in manj veselih trenutkov druženja z njimi.Takole na kratko o bistvu, sporočilu iz mojega prispevka, pesmi. 
 
Hvala za mnenja komentarje 
 
Lep pozdrav.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 23:32 - 29.01.2008

    Ustvari si angele - svoje oči -
    varuhe svetlobe, častilce noči;
    da bi večni krilati božji duhovi
    slavili Boga nad vsemi sve...

    Beri dalje...
  • 16:04 - 01.07.2010

    V oči sem njene modre zastrmel se
    in v hipu sem spoznal, da sem zgubljen;
    da tik prepada ždim in morje v njem
    p...

    Beri dalje...
  • 22:09 - 11.12.2008

    Z eno besedo Lepo.
    Lepo te je imeti,
    lepo te je vidtei.
    Za hip, morda dva,
    nasmeh pove vse.

    Škoda bese...

    Beri dalje...
  • 00:58 - 17.02.2008

    Energija
    Ki se pretoči vsa
    Čisto narobe

     

    ...

    Beri dalje...
  • 07:25 - 29.08.2008

    Večno kolesje žene naprej
    vse, kar obstaja.
    Mar samo jaz ne vidim mej
    in ne pogubnega kraja?

    Beri dalje...

  • 15:08 - 30.11.2010

    Poljubljaš me. Kot cvetni listi padajo name. Lebdim. Prižgal si mi dlani. Drsim po tvoji koži. Gorim. Žila utripa v ritmu vzdihov. N...

    Beri dalje...
  • 19:51 - 25.01.2006

    Neodkrhljenih sedem marčevskih zvezd
    svetlobni napisi na svodu nebes
    sijejo sanje umrlih teles
    okrogla kolesa poganjajo tok
    Beri dalje...

  • 19:47 - 07.05.2005

    Krvava reka solze lila,
    iz solz vino naredila,
    vino,
    da opoji krivca bolečine,
    krivca,
    ki iz spominov ji ne izgine. <...

    Beri dalje...
  • 07:40 - 19.04.2007

    Počilo je,
    zanetila je zvezdni požar,
    raztreščila na tisoče
    majhnih zvezdic,
    ki zdaj pokrivajo nebo,
    dr...

    Beri dalje...
  • 21:10 - 25.06.2006

    Vsaka zgodba isti konec ma.
    Vsaka moja ljubezen nesrečno se konča.
    Eh! Ma jebi ga!
    Vsaka moja izbira je polna napak,
    V...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo