Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Beli šum tehnologije Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a cinnamon, v sobota, 10. okt. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (1 glas)
 

Beli šum televizije je predstavljal
zvočno kuliso vsakdana,
ugnezdenega v njegov lajf.

Klikanje je odmevalo po sobi
med brnenjem ventilatorja,
ki je hladil mašinerijo,
neutrudno že tedne,
medtem ko se je na gumbu SHUT DOWN
nabral opazen kup prahu.

Iz slušalk so se razlegali trenutni hiti,
sveže sneti v tisočih,
pospravljeni v datoteko Muzka (brez i)
skrito tam nekje med pozabljeno Sola
in obrabljeno Igre.

Ob pisku digitalne ure
(bilo je okoli tretje zjutraj)
se ni zdrznil,
saj je ni več slišal že leta,
vsega vajeno uho
je njen tihi klic
sortiralo pod
- ignoriraj.

Z gesto strokovnjaka je švigal po mizi,
scrollal po straneh, klikal v nedogled
z ene strani na drugo,
preko migetajočih slik in zamazanih videov

A nato ...
Tema.
Kratki stik?

Prestrašeno je odrezan od spleta,
od vseh instant novic,
presežka informacij,
začutil tišino.

In bil je popolnoma sam.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (1) KOmentar RSS
Objavil/a Egoist, v 16-10-2009 09:57,
1. Beli šum tehnologije
Simpatično. V tvojih pesmih je zaznati veliko osebnih izkušenj, ki jih zelo direktno opišeš. Pesem mi je všeč ravno tako kot "Kaj ugotovila sem oni dan". Glede na vsebino obeh pesmi je mogoče čas, da narediš korak naprej v življenju, čeprav je trenutno stanje odličen material za pisanje poezije. Egoist
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 16:41 - 29.11.2010

    Všeč si mi,
    všeč si mi, ko
    ne pospraviš las
    iz odtoka.
    Všeč si mi,
    kadar ne paziš
    in si razbiješ nos, Beri dalje...

  • 17:43 - 13.12.2007

         

    Jutro modrosti tam na Gori
    Si odprl vsem nam vpogled
    zaslutil vsak je njih globine,
    Beri dalje...

  • 13:47 - 23.07.2008

    Zdaj, ko vse vem,
    napišem.
    Tega, kar je in je bilo,
    nikoli ne izbrišem.

    Zdaj, ko sva spet tu,
    kjer sva ...

    Beri dalje...
  • 08:29 - 27.10.2008

    Ko zemlja jemlje,
    se trenutki nežnosti razletijo.
    Dolgi pogledi se vase zameglijo.

    Pod rogovjem življenja
    občut...

    Beri dalje...
  • 17:50 - 02.10.2006

    ...ključ kot npr.
    .
    .
    .violinski ključ.

    ...

    Beri dalje...
  • 10:41 - 13.03.2011

    Scvrti smo, gospod,
    scvrti in scmarjeni.

    Že prismojeni, gospod,
    med sabo sprijeti kot bi bilo meso <...

    Beri dalje...
  • 15:55 - 01.08.2005

    Na avtobusni postaji sm si kupu vozovnico za nebesa.
    Na meditaciji sm si zrihtu diplomo iz stresa.
    Igram fer igro – zmeri strelam n...

    Beri dalje...
  • 16:05 - 11.02.2006

    Spet sem utonila v bezumju
    norega želenja najti tisto
    kar imaš ves čas pred seboj,
    kamorkoli se obrneš,
    vendar ves čas enako d...

    Beri dalje...
  • 16:01 - 22.01.2006

    Začel bom vse še enkrat.
    S prvo besedo,
    s prvo hojo,
    s prvim zlomom.
    Trenutek sem zamrznil v večnost. Beri dalje...

  • 14:33 - 03.09.2009

    Braun
    Phillips (Philishave/aftershave balhsam)
    Wilkinson
    Gilette (sensor excell)

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo