Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Zvezdno nebo Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a duovox, v torek, 15. sep. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Zasanjam ponoči zrem v nebo,
kjer zvezdne steze nam teko,
iščem zvezde sij najlepši,
da mi polepša ga v pesmi.

A zvezda, kot da mi pravi,
poišči med ljudmi ga, v naravi,
tam najlepši našel ga boš v očeh,
sijaj najlepši v rožah, v ljudeh..

Me boža mesečina, zvezd sijaj,
smehlja se luna, ji lica njen mi mlaj,
nežno šepeta, da me popelje v sanje,
spet v snu, v sanjah me objame.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (5) KOmentar RSS
Objavil/a MirnaVolk, v 22-09-2009 14:37,
1. Zvezdno nebo
Na splošno so mi nekatere tvoje pesmi všeč, ker imam rada na nek način preproste in pa romantične pesmi. Ampak pri zadnjem verzu si me povsem izgubil. Tja bi spadalo kaj drugega in zaključek mi nikakor ne gre v to pesem. lp, mirna
 

Objavil/a duovox, v 24-09-2009 12:52,
2. Zvezdno nebo
Morda ni greh pričakovati ob trenutkih ko sam zasanjan zreš v nebo polno zvezd, da te skrivnost prostranih lepote zvezdnih ztez popelje v sanje... 
 
Hvala za komentar Mirna 
 
lp.
 

Objavil/a marlic, v 29-09-2009 17:54,
3. Zvezdno nebo
pesem je prepojena z nebesnimi elementi, zato ne odraža slike prikarboskega vezja na elementarnih ionih helija
 

Objavil/a betalord, v 30-09-2009 22:01,
4. Zvezdno nebo
Hm, mi ni všeč, bom pojasnil: ko sem bral pesem, sem dobil občutek, da so besede naključno razporejene samo zato, da se na koncu vse rima. Stavki so mi nelogični... recimo prva kitica: "zvezdne steze nam teko" - kaj naj bi to pomenilo? Ne znam si niti predstavljat kaj to pomeni niti kakšen občutek naj bi v meni vzbudilo... in potem: "isčem zvezde sij najlepši, da mi polepša ga v pesmi" - kdo bo koga polepšal? Spet nelogičen stavek. Podobno potem naprej, recimo 3. kitica: "ji lica njen mi mlaj" - tega stavka zopet ne razumem ("ji", "mi," "lica" - nisem uspel dešifrirat, kdo-koga-kaj oz. kaj si hotel povedat). 
Skratka 2 problema: mene kot bralca zafrustira to, da mi ni jasno, o čem se gre, ter to, da dobim ob branju občutek, da so besede na hitro skupaj dane, da bi pač dosegel svoj namen (napisat pesem / doseči rimo). Torej to je moj subjektiven občutek, ki ga dobim ob branju. Nočem te karat, samo povem, da dobiš nek feedback in da si boš drugič morda več časa vzel in se bolj poglobil :)
 

Objavil/a duovox, v 06-10-2009 15:28,
5. Zvezdno nebo
Res je, nekatere stvari o katerih pišem so zavite v tančico skrivnosti.Zvezdne steze, ceste so bile in bodo, mlaj je mesečeva oblika iz pradavnine..No kakor koli že, vesel sem da sem s svojim prispevkom pritegnil pozornost ! Hvala za obisk enako komentar. 
 
Lp.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 22:48 - 19.01.2008

    Kadar zrem v luno bledo,
    objokujem zlate žarke mesečine,
    takrat poznam ne meje lastne bolečine,
    takrat le upam, da življenje...

    Beri dalje...
  • 11:41 - 05.10.2008

    Vedno znova
    odkrivam
    svet
    izpred
    dvajsetih let
    v navdihu
    spomina
    rečem si
    ...

    Beri dalje...
  • 11:07 - 18.07.2005

    Soj neokrnjene svetlobe nevidne svetilke
    mi splete mrežo strahu v neurejene lase.
    Zasveti viseča neobstoječa ura.
    In mrak zbeži mi...

    Beri dalje...
  • 01:45 - 28.06.2009

    Kruta-nič manj nežna melodija,
    objame čutna me melanholija,
    zlomi jok v izobilju se lepote,
    in ko nirvana mirno grabi
    ...

    Beri dalje...
  • 16:51 - 18.11.2006

    Želim si biti kot ti...
    Nič te ne ustavi,
    vse nasmeješ okoli sebe.
    Vsi te radi imajo...
    Preprosto v tvoji ...

    Beri dalje...
  • 14:19 - 19.07.2008

    Po svetu se prevažam z belim mercedezem, v katerem položim vse najstnice.
    S svojim velikim kurcem pofukam karkoli še diha; vč...

    Beri dalje...
  • 20:25 - 26.01.2009

    Ljubezen je odeja -
    bombažne niti dni,
    ki minevajo.

    Osamljen človek živi
    in se trudi
    vedno ...

    Beri dalje...
  • 20:19 - 01.11.2007

    Ni težko biti kurba
    v tem klavstrofobičnem mestu.
    Njegove poti sem prehodila že
    najmanj dvaindvajest tisočkrat-
    vsaki...

    Beri dalje...
  • 10:38 - 26.12.2004

    Tvoje besede bičajo me
    Duša polna je brazgotin
    Blodim skozi vse te stavke
    In iščem opravičilo za rane.
    Vem nosiš ga ti...

    Beri dalje...
  • 14:21 - 13.09.2008

    Zakaj mi nekaj pomeni beseda
    in njen zven,
    zakaj njena lepota na sveti,
    ah pesem v plašč me topli oden!

    Preze...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo