Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Zvezdno nebo Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a duovox, v torek, 15. sep. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Zasanjam ponoči zrem v nebo,
kjer zvezdne steze nam teko,
iščem zvezde sij najlepši,
da mi polepša ga v pesmi.

A zvezda, kot da mi pravi,
poišči med ljudmi ga, v naravi,
tam najlepši našel ga boš v očeh,
sijaj najlepši v rožah, v ljudeh..

Me boža mesečina, zvezd sijaj,
smehlja se luna, ji lica njen mi mlaj,
nežno šepeta, da me popelje v sanje,
spet v snu, v sanjah me objame.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (5) KOmentar RSS
Objavil/a MirnaVolk, v 22-09-2009 14:37,
1. Zvezdno nebo
Na splošno so mi nekatere tvoje pesmi všeč, ker imam rada na nek način preproste in pa romantične pesmi. Ampak pri zadnjem verzu si me povsem izgubil. Tja bi spadalo kaj drugega in zaključek mi nikakor ne gre v to pesem. lp, mirna
 

Objavil/a duovox, v 24-09-2009 12:52,
2. Zvezdno nebo
Morda ni greh pričakovati ob trenutkih ko sam zasanjan zreš v nebo polno zvezd, da te skrivnost prostranih lepote zvezdnih ztez popelje v sanje... 
 
Hvala za komentar Mirna 
 
lp.
 

Objavil/a marlic, v 29-09-2009 17:54,
3. Zvezdno nebo
pesem je prepojena z nebesnimi elementi, zato ne odraža slike prikarboskega vezja na elementarnih ionih helija
 

Objavil/a betalord, v 30-09-2009 22:01,
4. Zvezdno nebo
Hm, mi ni všeč, bom pojasnil: ko sem bral pesem, sem dobil občutek, da so besede naključno razporejene samo zato, da se na koncu vse rima. Stavki so mi nelogični... recimo prva kitica: "zvezdne steze nam teko" - kaj naj bi to pomenilo? Ne znam si niti predstavljat kaj to pomeni niti kakšen občutek naj bi v meni vzbudilo... in potem: "isčem zvezde sij najlepši, da mi polepša ga v pesmi" - kdo bo koga polepšal? Spet nelogičen stavek. Podobno potem naprej, recimo 3. kitica: "ji lica njen mi mlaj" - tega stavka zopet ne razumem ("ji", "mi," "lica" - nisem uspel dešifrirat, kdo-koga-kaj oz. kaj si hotel povedat). 
Skratka 2 problema: mene kot bralca zafrustira to, da mi ni jasno, o čem se gre, ter to, da dobim ob branju občutek, da so besede na hitro skupaj dane, da bi pač dosegel svoj namen (napisat pesem / doseči rimo). Torej to je moj subjektiven občutek, ki ga dobim ob branju. Nočem te karat, samo povem, da dobiš nek feedback in da si boš drugič morda več časa vzel in se bolj poglobil :)
 

Objavil/a duovox, v 06-10-2009 15:28,
5. Zvezdno nebo
Res je, nekatere stvari o katerih pišem so zavite v tančico skrivnosti.Zvezdne steze, ceste so bile in bodo, mlaj je mesečeva oblika iz pradavnine..No kakor koli že, vesel sem da sem s svojim prispevkom pritegnil pozornost ! Hvala za obisk enako komentar. 
 
Lp.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 12:19 - 21.05.2009

    Kot cvet vabljive lilije me je prevzela,
    da občutil telesnih bi sladkosti,
    z dotikom rok, me je objela,
    da nebe...

    Beri dalje...
  • 10:29 - 23.10.2008

    Prisluhni tišini, ki govori,
    ko v jesenskem meglenem jutru v gozdu,
    polzi po listju rosa kot solze,
    nato pa ...

    Beri dalje...
  • 11:59 - 13.06.2009

    Ura niti še sedem ni, ko me zvok mobilnega telefona zbudi: »Sem že v Ljubnem. Kje si ti?« To bile besede so Klemna Janše, ki me dobe...

    Beri dalje...
  • 11:29 - 12.08.2008

    Z orjaškimi zrkli
    je izlegel jajce zarje
    noj kaganove palače.

    Morda zatuli prefekture,
    Taklamakan in svilno c...

    Beri dalje...
  • 21:28 - 21.10.2008

    Cesta
    ti poda
    v roko
    pesek
    prah
    in modro
    nebo
    bose noge
    nemirne boke
    ...

    Beri dalje...
  • 15:15 - 26.12.2008

  • 22:04 - 17.11.2007

    Ne rabim kler
    še manj obzidja
    to so hrami vseh ovir
    s katerimi se vernik čuva,
    da Bog ne pride v ...

    Beri dalje...
  • 21:48 - 20.12.2004

    Kako si daleč vstran od mene,
    zakaj mora biti to tako,
    da ne čutim teh tvojih poljubov
    in pozabljam kakšni so….
    Žalostni ...

    Beri dalje...
  • 22:30 - 11.08.2005

    Kot neskončen odmev zveni v glavi
    pretakajoča slika sluteče prihodnosti,
    brez pričakovanja kakšnega zaključka,
    ki ni bil že prej pre...

    Beri dalje...
  • 15:25 - 27.07.2009

    Prelep je, veličasten zre v dolino,
    srce prevzame nam s toplino.
    čeprav mu vrh odet v svežo je belino,
    sneg prekril, zakril ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo