Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Kje si Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Tenoch Soledad, v petek, 28. avg. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (2 glasov)
 

Kje si,

se skrivaš za drevesi?
Ali je rastje že tako zraslo,
da ga govedo ni popaslo?
Je reka tako narasla,
da je odneslo vsa vesla?

Je čolnar izgubil službo,
je zašel v slabo družbo?
So vse pravljice izumrle,
ni bilo ničesar,  kamor bi se oprle?
Je le življenje črno in belo,
v njem le živeti, bi se smelo?

Je glasba utihnila,
so luči se pogasile,
se soseda je napihnila,
so se nočne plesalke skrile?

Povej, kje si,
si odšla v gore po močnem potresu,
visiš na zavesi,
iščeš sanje na vaškem plesu?

Je deček v cerkvi pokleknil,
za tem krik v temi odjeknil?
Je srečen tisti, ki je zmagal,
bo zdaj tudi drugim pomagal?

Je bilo vse lepo nekdaj,
manj zavozlano kot zdaj?

Bo kdaj zrasel most,
čez vso to človeško norost?

Le povej mi, kje si?


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (4) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 30-08-2009 20:28,
1. Kje si?
Ne bi bilo napak, če bi popravil napake, ki si jih naredil, tako se mi vsaj dozdeva, zaradi rime.  
Lej: vesle=vesla 
uprle=oprle 
potresi=potres 
odjeklnil= odjeknil (ta je sicer tipkovna), morda še kakšna, ki je nisem opazila. A si razmišljal, da bi bilo bolje, da bi pesem ne bila v prisiljenih rimah? Ideja pesmi ni slaba in ravno zaradi teh prisiljenih rim zgubi na vrednosti, oz. dopadljivosti, ker so tudi dodatki, ki so nepotrebni, da se ti je rima izšla. Nisem je ocenila, bom kasneje, ko boš popravil napake.  
Upam, da ne bo zamere, boš rekel, lepa dobrodošlica.  
 
lp, ajda
 

Objavil/a jpbenedikt, v 30-08-2009 22:10,
2. simpatično
haha, sem se nasmejal. 
Lušno.
 

Objavil/a Tenoch Soledad, v 30-08-2009 22:18,
3. Tukaj sem
Nekatere rime so bile sicer v narečju (potresi, vesle), druge so bile zatipkane oz. narejene zaradi slabšega slovničnega znanja. Vsaka kritika je dobrodošla. Nekatere rime mi že prej niso najbolj ugajale, a mislim da sem jih dobro popravil in s tem ne spremenil osnove pesmi. Rime v tej pesmi po mojem mnenju dajajo boljši zven in jo naredi bolj tekočo.
 

Objavil/a ajda, v 31-08-2009 07:05,
4. Kje si
Hehe, narečno je pasalo tja, a kako bi naj bralec to vedel. V takih primerih bi bilo dobro, da bi avtor napisal v okence za komentar, da je to narečno, ne pa da ti nekdo potem napiše kako se piše, ker točno veš:)), tipkovne napake se dogajajo.  
In vprašanje le povej mi, kje si, je verjetno vprašanje nam vsem:). Jaz sem tu 
:zzz  
 
lp, ajda
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 10:35 - 18.07.2005

    Soba spominov.
    Ovenelo rastlinje, pozabljena nebesa.
    Oster, svetlikajoč se nabrušen nož.
    V svetlobi brezupa vstopa v žile.
    Reže...

    Beri dalje...
  • 15:55 - 06.11.2007

    Prstne blazinice mehkobnosti,
    začrtale so pot zaupnosti.
    Objem smehu, mravljinčenju vrednot,
    ki so od nekdaj dom prihodnosti...

    Beri dalje...
  • 20:10 - 16.02.2007

    Nov dan,
    a tebe še ni,
    vročina pripeka,
    srce mi krvavi.
    Ta kruti svet
    ne pozna,ne milosti,
    ne lj...

    Beri dalje...
  • 15:02 - 06.06.2007

    V očeh lesketa se ti nasmeh
    ljubezen v njih ti berem
    in tvoj dotik - res nežen
    strah me je
    da z vodo g...

    Beri dalje...
  • 21:58 - 16.06.2005

    Ja, bom, priden bom,
    sede čakal tristo petinšestdeset dni,
    čez osem tisoč sedemsto šestdeset ur poslal vabilo po sms-ju,<...

    Beri dalje...
  • 19:05 - 15.07.2007

    Trop sesalcev podobnosti ribe
    se požvižga na človeške hibe,
    zato polovica možganov spi,
    ko vadijo ljubezenske gibe. Beri dalje...

  • 22:38 - 19.06.2006

    Postoj, poglej!
    Mrlič na tleh.
    Nasmej se, hijena.
    Nasmeh, nasmeh!

    ...

    Beri dalje...
  • 18:21 - 26.12.2004

    Ovita v temo zrem predse
    in z mislimi kakšen je,
    ga čakam ,
    da pride od tam,
    da me poišče
    in da ne bo kot jaz več sam...

    Beri dalje...
  • 19:04 - 29.03.2007

    Luskasto te lupim iz ljubezni.
    Koliko ključnih koncev kaplja na kožo:
    Jutrja jokajo jantar na jase zavedanja.
    Iščem &...

    Beri dalje...
  • 13:24 - 08.02.2007

    Zate bom plesala
    v senci luči pritajeno
    te bom zapeljevala.

    Gledala z očmi lačne volkulje
    izkušenih gibo...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo