Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sprehod Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Yggradsil, v torek, 26. maj 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (2 glasov)
 

Skozi okno sva vrgla
surove postelje besed
in v sobah je bedela tišina.

Prehodil sem drevorede
in zaspal v objemu toplega dežja.

Grem dlje od teh in tistih korakov.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 02-06-2009 16:42,
1. Sprehod
verjamem, da se je prileglo:) 
 
***** 
 
lp, ajda
 

Objavil/a Providence, v 04-06-2009 00:31,
2. Sprehod
O, Yggradsil, tole je pa velik korak (za moj okus naprej) od tega, česar sem bila navajena, čeprav tudi tisto še zdaleč ni bilo slabo!  
Enkratne metafore, jedrnatost in hkrati nekakšna refleksija, ki z zadnjim verzom odpira sosednje sobe toka pesmi za različna sodoživetja in interpretacije. In namig na razklanost protagonista, ki lahko ostane na ravni brezbrižja ali se usmeri v svetobolje in še kaj ... Moj poklon! 
P.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 09:42 - 11.04.2009

    Razpelo

    Ustavil sem se,
    se mu poklonil,
    ob znamenju samotne ceste,
    Kristusovem razpelu,
    njegovi p...

    Beri dalje...
  • 16:33 - 27.08.2008

    Igrajva se tam dol v senci
    sama sva, skupaj sva
    iz peska delajva si kupčke
    skrivaj pošiljiva si lupčke
    s...

    Beri dalje...
  • 17:53 - 01.04.2009

          ŽIVLJENJE

    Po svoje si ga vsak razumeva
    misel ga vodi čez lastne čeri,
    pohlep, trdosrčnost so groba občutja
    ...

    Beri dalje...
  • 23:13 - 25.09.2008

    Skozi ožine valobrana
    Me prelistaš
    Trsko pod kožo izrineš

    ...

    Beri dalje...
  • 19:09 - 09.04.2005

    NIČ LEPŠE JUTRA NE ZBUDI,
    KO NASMEH IZ NJENIH UST ŽARI,
    Z MEGLO IN ROSO ŠE SONCE VZDRAMI,
    POGLED GLOBOKO SVETI SE V TEMI,
    V T...

    Beri dalje...
  • 05:49 - 18.11.2012

    Toliko izgubljenih kalorij,
    poglobljeno razmišljam o tebi.
    Pošteno me že desnica boli,
    rokomet ranjeno srce kre...

    Beri dalje...
  • 09:02 - 09.09.2005

    Vrtim se okrog Sonca
    in se usedem na prvo
    češnjevo vejo.

    ...

    Beri dalje...
  • 20:53 - 31.03.2006

    Pred leti zagrešila sem zločin -
    ti si padel mi v oči.
    Kot da padla sem z neba,
    sem se sprenevedala.
    Dan za dnem bežala sva
    Beri dalje...

  • 09:35 - 17.10.2006

    Pred Luninim oblicjem,tri zvezdice-pod njimi oblacek.

    ...

    Beri dalje...
  • 10:32 - 07.12.2004

    Modrost, ki je bila, mi je splahnela.
    Vrline s katerimi si me hvalila,
    sreča, katero sva z' resnice pila,
    vsaj pri meni,...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo