Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sprehod Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a Yggradsil, v torek, 26. maj 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (2 glasov)
 

Skozi okno sva vrgla
surove postelje besed
in v sobah je bedela tišina.

Prehodil sem drevorede
in zaspal v objemu toplega dežja.

Grem dlje od teh in tistih korakov.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a ajda, v 02-06-2009 16:42,
1. Sprehod
verjamem, da se je prileglo:) 
 
***** 
 
lp, ajda
 

Objavil/a Providence, v 04-06-2009 00:31,
2. Sprehod
O, Yggradsil, tole je pa velik korak (za moj okus naprej) od tega, česar sem bila navajena, čeprav tudi tisto še zdaleč ni bilo slabo!  
Enkratne metafore, jedrnatost in hkrati nekakšna refleksija, ki z zadnjim verzom odpira sosednje sobe toka pesmi za različna sodoživetja in interpretacije. In namig na razklanost protagonista, ki lahko ostane na ravni brezbrižja ali se usmeri v svetobolje in še kaj ... Moj poklon! 
P.
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 16:54 - 16.10.2008

    Spet Laura, dekletce mami jezi,
    nič kaj lepo, da vedno kriči,
    ko umazanih rok k jedi hiti,
    prav malo ji voda...

    Beri dalje...
  • 16:08 - 21.08.2008

    Ko bo zadnja kaplja sreče
    na prepihu zledenela
    in še ena tiha pesem
    bo v odmev potihnila;
    ko bo trava p...

    Beri dalje...
  • 18:14 - 01.09.2009

    Dobro jutro, nežnost. Skozi sanje
    sem te vodila budno. Bleščanje
    zvezd je podrhtavalo skrivnostno,
    kot vzplamen...

    Beri dalje...
  • 13:00 - 24.05.2005

    Blokada
    Ždim v praznino
    Ponavljaš se

    ...

    Beri dalje...
  • 13:04 - 18.07.2006

    Gledam kako se muzajo Tvoji črni lasje,
    z njimi sonce se igra,
    vsakič bolj črni, mehki,
    rišejo v beli dan.

    ...

    Beri dalje...
  • 08:33 - 08.02.2006

    Bilo bi skrito,
    če ne bi ponesreči padlo na tla,
    ne bi bilo razbito,
    če ne bi reševalo oba.Beri dalje...

  • 17:38 - 01.03.2006

    Težko mi je, ker ti v samoti
    strežejo točajke,
    težko mi je, ker vem, da v kriku ni utehe,
    in moja misel, naj bo še tako ljubeča,
    Beri dalje...

  • 20:25 - 20.02.2005

    Danes sem se zbudo ves zaspan,
    pogledo sm vun, dan je posran.
    Tak kot ena pička, ki ti teži,
    da dala bi ti.
    Ko pa pogledaš ji v...

    Beri dalje...
  • 10:28 - 10.03.2005

    Postavim se na dež,
    naj spere voda moje hrepenenje,
    naj ponese ga v daljave,
    naj posrka prst ga vase,
    da na mestu kjer stojim,<...

    Beri dalje...
  • 10:24 - 13.03.2011

    I.
    Biti nezmotljivi lokostrelec Biti.

    II.
    Iz neskončne razdalje prestreliti jabolko resnice
    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo