Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Mraz je, 38° Natisni Priporoči prijatelju
Od Amadeus   

Mraz je. Ledeno mraz.
Osemintrideset stopinj.
Vse naokoli zmrzuje.
Pločniki so ledeni,
da pešci ne morejo hoditi
brez padca in poškodb.

Osemintrideset stopinj je.
Ostri kapniki gledajo z žlebov
in lačno čakajo na kakšno glavo.
Drevesa se lomijo
in zapirajo poti in ceste.
Ni moč priti do cilja.
Vsaj živ ne.
Le ponoči se lahko potuhneš
in odmrzneš svet.
Takrat si sam,
nobeden se poleg tebe ne spotika,
nobenega ni.
Zaveš se, da je vendar
osemintrideset stopinj.
Preveč, da bi padel.
Prej obnemogel.

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 20:17 - 29.03.2006

    Reci...
    Ni je druge poti.
    Izrazi se, kdo sploh si.
    Morda boš zapisan med velika imena.
    Tvoje delo ne bo ostalo brez odmeva.
    Beri dalje...

  • 14:31 - 09.09.2005

    *
    fant, mož ali starček
    tresoča roka se steguje h kozarcu
    ponese ga k ustom
    globok požirek ne more potešit...

    Beri dalje...
  • 12:32 - 14.05.2005

     

     

    ...

    Beri dalje...
  • 17:53 - 07.05.2008

    Le kje se lesketajo iskre sreče ?
    Ali so vse potonile,
    ker življenje je preveč boleče ?

    V prehladnih st...

    Beri dalje...
  • 18:34 - 22.03.2006

    CE plus E,

    CE plus E,

    E je korak pred Beri dalje...

  • 22:08 - 14.04.2008

    Ponižaj svoje ustnice k meni
    Ne maram usmiljenja v tvojih očeh

    ...

    Beri dalje...
  • 20:22 - 09.11.2005

    Zaspane rute romajo
    ob uri šesti
    Zaspane rute se ozirjo
    ob šesti
    in jaz se vračam.

    ...

    Beri dalje...
  • 14:54 - 26.03.2006

    Danes, ta dan mi je dan.
    Jutri mi je neznan.
    Včeraj je že svojo poslednjo uro odbil,
    v večnost se je porazgubil.

    ...

    Beri dalje...
  • 19:36 - 30.10.2004

    Tkala je deklica tistega toplega sončnega popoldneva,
    ob prozorni visoki deroči reki,
    v hladni senci vrbe žalujke ,
    tenko belo bl...

    Beri dalje...
  • 06:07 - 17.06.2011

    Sprejel sem besede notranjega duha,
    da bi razumel telesa obstoj,
    zakaj moja duša telo potrebuje,
    v čem je ta nujnost za dalj...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo