Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Tisoč dni in noči... Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a duovox, v nedelja, 25. jan. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Tako daleč je še....

Nekje visoko, daleč je....
Resnična, vendar je.
Zvezda, ki se nam bliža,
Nebesno telo, drobna pikica...
Svetla, njen sij pa se veča...
Maji so o njej zapisali...
Trikrat večja od zemlje.
Morda manjša, večja.
In prihaja nam naproti.
Ima svojo začrtano pot...

Niso le sanje,
bo postala resničnost,
se nam približala.
Da spoznamo svojo majhnost,
zagledanost v sebe,
ranljivost, svoj včeraj,
da razmislimo o danes,
da nam pokaže jutri...
ko vesolje spregovori...
v vsej svoji veličastni moči...


Še dobro, da je daleč,
Daleč za tisoč in več dni,
vendar se čas izteka hitro 
Bo pa še dovolj časa,
da razmišljamo, se pripravimo,
lahko da nas bo samo o ošvrknila,
kot piš, nemiren hladen veter,
ko združi preteklost in sedanjost,
lahko pa so le lažne sanje,
moreča misel, nepričakovano...


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (0) KOmentar RSS

Povejte svoje mnenje prvi!





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 13:51 - 30.01.2008

    Prišla bo za menoj
    ker je neumna
    kot izkoreninjena prst
    po kateri bo stopala
    ko spodbila jo bom...

    Beri dalje...
  • 12:52 - 14.11.2008

    Odpadlo listje, gole krošnje so dreves,
    kot da pred spanjem, počitkom je ta svet,
    bo sneg prekril naravo, sever bo z...

    Beri dalje...
  • 08:43 - 15.01.2006

    Pogozdujem svoje sanje,
    v svoj vrt sadim drevesa,
    želim si nežnih pravljic izpod tvojega peresa,
    želim puhtečih si meglic, zlatih pa...

    Beri dalje...
  • 22:41 - 16.11.2006

    Košček ljubezni na podplatu
    z upornostjo žvečilnega
    ustavlja moj korak
    meni ki vedno dvakat
    premislim preden ...

    Beri dalje...
  • 09:16 - 23.05.2006

    Težko je premakniti noč
    s kozarcem sanj,
    težko oditi
    čakajoč zaman,
    ležati v mehkem
    v sebi razmetan.

    ...

    Beri dalje...
  • 11:47 - 01.04.2008

    Ni ljubezen
    kriva za iskanje,
    le pomlad igriva?
    A ta nemir je tu,
    brstenja plimovanje...

    ...

    Beri dalje...
  • 15:34 - 29.10.2007

    Na popisan list pišem,
    da zapolnim še zadnje vrstice.
    Prostora je vedno manj.
    Besed je vedno manj...

    Beri dalje...
  • 16:29 - 12.01.2006

    poveličujem odpadli material
    veter mi ga vedno spretno nosi
    pred vrata mojih orosenih oči
    vsa navlaka se prijema na zrklo
    da č...

    Beri dalje...
  • 23:13 - 29.03.2005

    Ni srce.
    Ni duša.
    Ni misel.
    Tudi telo ni.
    Je lebdenje.
    In vedenje.
    In čutenje.
    Je bilo. Je. In bo.
    <...

    Beri dalje...
  • 19:16 - 07.05.2006

    Piše o mislih nemira novega dne.
    Z odmevi se staplja v eno.
    Kot da v njih bi našel mir.

    Svetlijo nebrzdane se besede.
    S kaos...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo