Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Vsi na ulice Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a isoncek, v sobota, 24. jan. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (1 glas)
 

Vsi na ulice.
Sedet na tla,
glavo med kolena.
V obrambno pozo.
Mižat. Otrdet.

Skrčeni v pozo
prazarodka.
Čakat, da se
prebijemo.
Čakat na nič.

Kar naj pogorijo
vaši domovi.
Naši so iz azbesta.
Sedaj smo zunaj.
Nam je vseeno.

Razmesarili so strmečega?
Pa kaj, saj ni bil naš.
Naši niso vaši.
Mi smo naši.
Glavo med kolena.

Jutri bomo še tu.
Razen če ne bomo.
Pridemo. Na nič.
Vsi skupaj, vsak zase.
Vsi na ulice.


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (2) KOmentar RSS
Objavil/a tomm, v 04-02-2009 09:43,
1. vsi na ulice
Vtisnila si malo sedanje resnice življenja vsem na papir, o smislu nesmiselnosti vsesplošnega početja od politike pa vse do žalosti navadnega človeka.Tako razumem tvoje junaštvo.Morda si imela kaj drugega v mislih in zato sem dal eno zvezdico manj,da tudi ti čutiš mojo negotovost. Tomi
 

Objavil/a isoncek, v 04-02-2009 17:16,
2. vsi na ulice
Hvala, Tomi. Negotovost je nekaj, na kar smo v kaosu današnjega sveta obsojeni. Zato včasih, največkrat, ne naredimo ničesar, da bi to spremenili. Začaran krog: nemoč - resignacija -racionalizacija -nemoč. Vsi na ulice je krik po revoluciji, ki ni več mogoča, je samo nostalgija, možnost za kratko zabavo in posploševanje osebnih problemov. Presežek neracionalnosti. Lenoba. Nedejavnost. Skrivanje za množico.  
 
 
Lidija
 





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 14:35 - 30.11.2008

    S soncem v roki se sprehodim do koruznega polja

    Tam odvržem vse svoje breme v dežnih kapljah slanih solzah Zalučam nasmeh v tvojo ma...

    Beri dalje...
  • 19:36 - 06.09.2007

    Vsi smo zasledovalci lastne sence,
    edini na trgu, brez konkurence,
    obvladamo druge in izgubljamo boj
    s samim se...

    Beri dalje...
  • 17:23 - 26.03.2008

    Osmijeh mi ne silazi s lica
    makar nasrću na mene vijesti
    koje bi me nekad gušile od jutra
    i učile me kol...

    Beri dalje...
  • 09:41 - 26.06.2006

    Sprehodil sem si misli po prostranstvu
    ujel sem z njimi sebe tam nekoč,
    mi duša je prek sanj prikazovala,
    zakaj se vsadil, sem tak' ...

    Beri dalje...
  • 11:31 - 06.11.2004

    Lajal je pes in lajal
    Noč in dan
    Je lajal
    Za hudiča
    Lajal je in govoril
    A nisem razumel
    Sem si ušesa zaprl
    Beri dalje...

  • 13:25 - 13.01.2007

    Videl sem smeh,
    bolečino in kri,
    slišal v očeh,
    čistino in skrbi...

    ...

    Beri dalje...
  • 21:33 - 25.05.2009

    ...

    Beri dalje...
  • 12:36 - 21.07.2008

    Rad mrcvarim to,
    kar preostane
    in se izživljam
    nad zaključki.

    ...

    Beri dalje...
  • 13:41 - 02.04.2008

    Skozi vodo mi roko podajaš,
    drhtiš, vzdihuješ in zvijaš telo,
    ranjen in žejen
    mene ...

    Beri dalje...
  • 13:19 - 11.01.2007

    Gledam te.
    Kako lepo se sanjam predajaš...
    Spiš,
    a vendar čutim tvoje srce,
    kako se v meni prebuja,
    Beri dalje...


Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo