Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Ledene rože Natisni Priporoči prijatelju
Napisal/a duovox, v nedelja, 11. jan. 09
Ocena urednika:   
Ocena uporabnikov:      (0 glas)
 

Ledenih rož na oknu sem ugledal,
ko zjutraj v klet sem vstopil,
se dihom toplim sem jih lotil...,
da v kaplje, roso jih spreminjam,
ne rad teh hladnih se spominjam...

Pogled skrivnosten, veličasten mine,
kot igra, del narave, hladne zime,
če mraz jih podari, ustvarja, riše
izginjajo s toploto, se že topijo,
več ni jih, v nič se spremenijo...

Za dar so hladne, me zmrazijo,
saj le prave pričarajo toplino,
a teh na oknu, na steklu z zimo,
odnesel topel sončni žarek bo,
ledenih rože, ko hlad bo mimo


Samo registrirani uporabniki lahko pišejo komentarje.
Prosimo, prijavite se ali registrirajte.



 Komentarji uporabnikov (0) KOmentar RSS

Povejte svoje mnenje prvi!





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 18:35 - 17.03.2006

    Vse tako v vetru,
    razprto v poletu.
    Glas škržatov,
    »pesem v vetru«
    ……v vetru……
    &#...

    Beri dalje...
  • 13:43 - 01.03.2009

    Prespana sobota

    v tuji hiši
    v tuji kuhinji
    z žlico stojim pri štedilniku.

    Mlečno ljubljansko sonce
    ...

    Beri dalje...
  • 21:30 - 18.10.2007

    Na zavesi moder kvadrat
    obrob zelena vatra
    črne kapi
    padajo.

    ...

    Beri dalje...
  • 21:16 - 15.09.2008

    Verjetno je vseeno kako in koliko ga objemam ali pa ne
    in ali so moja stopala res tako trdna
    in moji zobje zaceljeni

    V...

    Beri dalje...
  • 05:06 - 20.03.2008

     

              INTUICIJA

    Brez misli nahajam se v svoji ti&sc...

    Beri dalje...
  • 21:16 - 05.12.2007

    Dovoljuješ,
    da sem zaskorjena
    v jedru tvojega srca.

    Pod hrapavim plaščem
    trudno kapljam
    k...

    Beri dalje...
  • 16:54 - 16.10.2008

    Spet Laura, dekletce mami jezi,
    nič kaj lepo, da vedno kriči,
    ko umazanih rok k jedi hiti,
    prav malo ji voda...

    Beri dalje...
  • 20:00 - 06.09.2007

    Biti tu je bolj varno,
    v kletki.

    Varno in prebrisano!

    ...

    Beri dalje...
  • 07:04 - 03.05.2008

    Vse čarno vprašanje dimenzij,
    vlaka, ki je iztiril...

    Obzorje čisto, a polno iluzij,
    tvoje,
    Beri dalje...

  • 20:00 - 16.03.2008

    Nisu te dodirnuli krugovi dobrote
    jer i dalje neiskrena tumaraš svijetom
    i kupuješ novi obraz nečim &sca...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo