Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 10:18 - 25.01.2007

    Rešiti hočem žrtev
    kamene soli.
    Zbudi se,
    reke tečejo dalje.

    ...

    Beri dalje...
  • 15:51 - 31.08.2008

    Švigneš kot gazela,
    kot bi te odnesla strela.
    Zadržati te ne morem,
    komaj ujamem tvojo sled.

    ...

    Beri dalje...
  • 22:01 - 26.11.2007

    Z bodečo žico obdane
    srca razklane
    kljuvajo mi črne vrane
    krvaveče rane...

    ...

    Beri dalje...
  • 19:21 - 20.07.2007

    ...

    Beri dalje...
  • 09:00 - 21.01.2007

    Razkril sem moč vesoljnih sil,
    ki prešinjajo me vsakodnevno
    ne morem jim zaustavit pot
    lahko spremenim le sebe delno....

    Beri dalje...
  • 21:19 - 02.04.2005

    Nocoj,
    spet žalostno je moje srce.
    Nocoj,
    po licih solze polzijo.

    ...

    Beri dalje...
  • 13:44 - 20.02.2008

    Kriči in vpije
    Radijski sprejemnik
    Ne hodi po poti
    Ob moji strani

    In misli na to

    ...

    Beri dalje...
  • 10:38 - 01.02.2006

    Turobno jutro,
    prebuja se nov dan.
    Prši.
    Vse spi - še lovec.
    Le gora s kamnito plešo -
    bedi.

    ...

    Beri dalje...
  • 15:57 - 12.09.2009

    Samo tebe še izdamo, mavrica.
    Ti je že Leonardo razodetje
    pravil? Harmonija, naravno mletje
    se nezadržno bliža....

    Beri dalje...
  • 20:29 - 16.06.2008

    Vesolje diha skozi življenja
    v meni vibrira njegov utrip,
    to kar mi daje bi mu rad vrnil,
    razumevanje vsega je moj izdih. ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo