Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 13:11 - 05.10.2005

    Plačam,
    pofukam
    in grem...
    Mudi se mi.
    Danes imam
    še dosti opravkov...

    ...

    Beri dalje...
  • 21:17 - 20.12.2004

    Daj stopi z menoj
    tja kjer je sonce doma,
    kjer je mavrica pisana….
    Jokaš?
    Vidim ,da ti solza polzi po obrazu
    in pogl...

    Beri dalje...
  • 09:35 - 04.01.2006

    Včasih je Angel črna ptica
    Spušča se na moje dvorišče
    S svojimi predirnimi očmi
    Ošabno pada,
    V upanju, da me ulovi,
    M...

    Beri dalje...
  • 14:00 - 22.02.2005

    Rana za rano se v duši razteza,
    ji upanja jemlje,
    vso dobro v zlo se prebrača
    hudič polastil si je zemlje,
    v plamenih zadnja ži...

    Beri dalje...
  • 20:07 - 09.05.2006

    Nikoli nisem verjela,
    da se lahko uresničijo sanje,
    nikoli nisem vedela,
    da zares verjamem vanje.

    ...

    Beri dalje...
  • 10:15 - 21.01.2006

    Strah, da ne bom več nikoli napisal pesmi
    je postajal vse večji.

    No, potem je umrla babica in pokopali smo jo
    v njeni najljub...

    Beri dalje...
  • 12:23 - 04.03.2009

    Med hišami se sprehajajo
    dolge sence odsevov iz teles.
    Roke tipajo, drsijo in božajo.
    Stiskajo kljuke, odpirajo vrata v src...

    Beri dalje...
  • 13:03 - 13.10.2005

    ali obstaja podobnost dveh ljudi...
    podobnost dveh poti, ki prelivata se
    v soju dveh luči,
    ko čas brezmejen, neusmiljen kaže ti pot...

    Beri dalje...
  • 10:43 - 23.08.2006

    Želim pasti s tabo v stanje
    čutne ekstatičnosti.
    Želim opazovati vsak
    tvoj nepredvidljiv gib.

    Beri dalje...

  • 18:17 - 26.04.2011

    Ženske so vesele,
    vse so mo vzele,
    kar mi je ostalo,
    je spomina malo.

    Vse kar še imam,
    je spomin na Am...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo