Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 17:40 - 05.01.2007

    IN
    iz
    SREDIŠČA
    svoje
    BITI
    sporočaš
    RADOST

    ...

    Beri dalje...
  • 19:02 - 14.02.2009

    klic divjine
    prelepe narave
    divjih listov zašitih cvetov
    sonca ki trka na vrata vej
    pravljica mehkega ko...

    Beri dalje...
  • 17:25 - 03.12.2005

    Kri svetá tečem,
    praznin prenahranjen.
    pridi noč vame
    da skozte zasvetim.
    zametem te čase
    v najem ti jih dajem Beri dalje...

  • 17:09 - 30.11.2007

    Preobračam si besede
    kot žuboreč potok,
    ki ga vedno rad doživim,
    ko hiti mi mimo nog.

    Mnogo misli ...

    Beri dalje...
  • 14:55 - 19.05.2011

    Parkerjevo pisalo,
    veselja je dalo.
    Majhno darilo,
    čudovito posvetilo.

    Hvala gospod Parker,
    Beri dalje...

  • 00:29 - 02.04.2010

    Veliko platno neskončnih svetov,
    čudovitih pokrajin, herojskih duhov.
    Edini še kraj kjer junaštvo obstaja,
    kjer mlačna neumn...

    Beri dalje...
  • 08:41 - 04.05.2005

    Spomnim se Cubisma,
    ki smo ga rolal tisti dan.
    Spomnim se špagetov
    z orehi in olivnim oljem.

    ...

    Beri dalje...
  • 18:58 - 19.03.2011

    Četrt stoletja je minilo,
    veliko se je spremenilo.
    Ko ded moj je umrl,
    svet se mi je podrl.

    Na trenutke si želim...

    Beri dalje...
  • 01:54 - 01.12.2006

    Se lahko skrijem tukaj
    v zavetju burje in poljuba?
    Te lahko objamem gruda ljuba,
    v srcu slišim šepetati raj? Beri dalje...

  • 08:45 - 28.05.2007

    Na poljih je prah
    in ulice smrdijo
    po postanih upih

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo