Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 20:48 - 09.11.2010

    Kaplja za kapljo.
    Plak, plak.
    Kaplja za kapljo
    je čistila zemljo,
    sipirala umazanijo v globine.
    <...

    Beri dalje...
  • 22:52 - 17.04.2010

    Ko čutiš,
    da v sebi umiraš,
    ko čutiš,
    da počasi stagniraš,
    ko čutiš,
    kako izginjaš v prah,
    ko čutiš, Beri dalje...

  • 21:16 - 17.04.2006

    Otok. Otoček me smeje, da dihnem nad smisel.
    Val. Valček smeje mojo dušo, da splavam na površje.
    Biser. Biserno me opaja, da lahko ljub...

    Beri dalje...
  • 19:55 - 18.10.2009

    Stol na pločniku,
    na njem kava in mleko.
    Starec jih čaka.
    Smetarji so spet točni
    topli minuti jutra. <...

    Beri dalje...
  • 16:41 - 28.08.2005

    nevoščljiva sem vrtnicam,
    ker jih občuduješ in neguješ,
    z mano si le gole besede izmenjuješ...

    ...

    Beri dalje...
  • 16:43 - 10.03.2005

    Samo lebdela sem z zaprtimi očmi,
    morje mi je dalo tisto kar duša želi.
    Gledala sem bitja, ki se niso menila zame,
    jokala brez sr...

    Beri dalje...
  • 20:49 - 08.12.2008

    Slišim jo
    kako
    hodi
    z mano
    z roko v roki
    z domišljijo
    ki jo
    nosim
    pod srce...

    Beri dalje...
  • 21:17 - 30.05.2007

    Rada  bi metulje snežno bele lovila
    da bi jih kot plaz snežink v nebo spet izpustila

    ...

    Beri dalje...
  • 18:34 - 22.03.2006

    CE plus E,

    CE plus E,

    E je korak pred Beri dalje...

  • 00:11 - 12.09.2005

    V škatlici iz pečene gline
    išče nekdaj izgovorjene besede.
    In najde tiste pozabljene.
    Raztrešči škatlico ob tla.
    V koških gline...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo