Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 14:09 - 02.08.2006

    Terapija moje duše
    se izgubi v akademski
    disciplini.
    Potrebujem zdravnika,
    ki bi zbral pogum
    in si upal priznati,
    ...

    Beri dalje...
  • 18:12 - 01.09.2009

    Vedno dobročuden se razdaja,
    nesebično in zvesto predaja
    del sebe, um poštene misli tke.
    Ni vsak "luknjast...

    Beri dalje...
  • 20:20 - 29.10.2008

    Vržeš kozarec
    v kristalni večer.

    Zavpije en krik,
    zgolj en, razbit in oster.

    ...

    Beri dalje...
  • 08:33 - 17.05.2006

    Štiriinšestdeset
    črno-belih polj,
    kvadratov, ki so večni
    in skriti logaritmi v njih...

    Včeraj sm...

    Beri dalje...
  • 17:21 - 18.05.2011

    Danes je danes,
    zelo je lepo.
    Ali bo jutri,
    sploh še tako?

    Pridi, poglej,
    v zraku tišina.
    Ostan...

    Beri dalje...
  • 16:08 - 18.12.2005

    Čez ulico
    Raste bršljan
    Širi se i z uvele korenine
    Zavržene po tistem
    Ko ji je povedal
    Da je našel drugo
    Marjet...

    Beri dalje...
  • 16:13 - 15.05.2011

    potopim se v temo
    svetlim z drobnimi lučkami
    na zamreženih vekah
    diham skozi pore zarjavele kože
    brezbar...

    Beri dalje...
  • 06:11 - 31.01.2006

    Modri safirji so moje minule sanje
    o mehkobi poljuba sredi nasmeha
    ki me boleče oplazi iz neznanih oči.
    Črna ebenovina je moje tr...

    Beri dalje...
  • 13:36 - 10.12.2006

    za čisto malo ljubezni
    prosila je
    sključenih ramen
    na belo mesečino
    narisala svoj svet
    na nebo pripet
    ...

    Beri dalje...
  • 16:37 - 13.10.2009

    Ne čutim več telesa,
    Ne čutim več srca.
    Mraz me grize do kosti,
    zaprl bom oči.

    Sanjal bom O...
    O toplih ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo