Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 09:11 - 25.07.2006

    Na majhnem hribčku obdana z gozdom
    živela sta v koči miline srca.
    Ljubila ga močno je s svojim bitjem,
    a on pridno je delal za sr...

    Beri dalje...
  • 20:44 - 17.12.2006

    še vedno, življenje  

    skodelica kave
    de tous les jours ...

    Beri dalje...
  • 12:24 - 06.02.2008

    Nikamor se ne moreš skriti
    deklica iz porcelana,
    po slamici
    so ti spili besede-
    rožnato roza dekliške Beri dalje...

  • 05:50 - 03.09.2006

    Morda bi res kaj rad napisal
    morda bo pismo kam prispelo
    mogoče se bom le odločil,
    če bo v meni kaj zavrelo.

    ...

    Beri dalje...
  • 18:46 - 18.04.2011

    Slovar Slovenskega knjižnega jezika,
    moram kupiti,
    besede nove naučiti,
    moram se izobraževati,
    želim nap...

    Beri dalje...
  • 20:58 - 26.09.2008

    Z ledenimi prsti
    Se dotikaš razžarjenosti
    vžganih poljubov

    Zdrznem se
    Ko se prilepiš na potešenost
    Kipeč...

    Beri dalje...
  • 16:51 - 20.07.2006

    Presunjena
    mi misel je obstala
    ko gledal sem
    z zemeljskih višin
    kako se globina
    v krvi je kopala
    kako je človek ...

    Beri dalje...
  • 20:20 - 07.08.2005

    Ležala sem v senci obmorskega borovca. Opazovala mravljo. Ki je nerodno stopicala preko mojih mednožnih dlak. Sem in tja. Sem in tja. Sem in tja. N...

    Beri dalje...
  • 17:25 - 07.02.2007

    Bruham energijo.
    Ves skozlan se hočem izogniti.
    Nočem v nov krog.
    Zabit v delavnik kot križanec.
    Rešujem in dv...

    Beri dalje...
  • 10:19 - 08.07.2009

    Življenje teče, je večnost obstoja,
    se obenem spreminja, kot noč in dan,
    sedim v cerkvi, ter si razmišljam
    kaj ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo