Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 19:58 - 22.05.2006

    S črnilom na prstih ti pišem,
    da me ne pozabiš.

    ...

    Beri dalje...
  • 15:41 - 18.08.2008

    Telo bi stalno me slepilo
    zapeljevalo bi me v strast,
    a jaz s platonskim nežnim žarom
    bi prvo nudil to v slast.

    ...

    Beri dalje...
  • 07:23 - 14.02.2005

    Najprej je bil krog
    nato kvadrat
    potem krog v kvadratu ...

    Kasneje je bila duša
    nato nastalo telo
    potem duša v teles...

    Beri dalje...
  • 20:11 - 04.03.2005

    Daj zavij se v celofan,
    da ne boš slučajno začutil vetra,
    da ti ne bo razpihalo dlak,
    uničilo tvojega bolnega zavetja.

    ...

    Beri dalje...
  • 13:01 - 11.01.2008

    Zaradi tebe
    prenašam gejzirje besed
    ki drugi jih žaljivo
    obešajo name

    ...

    Beri dalje...
  • 00:15 - 18.09.2011

    kakor si šla mimo
    tako sem se obrnil

    prijelo me je hrepenenje
    po tvojem belem vratu
    Dol bi po t...

    Beri dalje...
  • 19:31 - 21.08.2009

    Razdejal mi je misli,
    srce mi je vnel,
    obljubljal mi sladke noči,
    a samo pustil globoko vrzel.
    Šepetal m...

    Beri dalje...
  • 20:49 - 27.11.2006

    Megle preganjajo dolgčas
    po dolini mračnosti in
    molčečnosti.

    Sivo nebo, ki  med oblaki
    razkriva sonce, nek...

    Beri dalje...
  • 20:48 - 09.11.2005

    Dan se jutru dela.
    In jutro naj se ne prikaže prezgodaj!
    Ker potem bo dan tečen in
    jutro ne bo služilo svojemu namenu.

    ...

    Beri dalje...
  • 12:59 - 01.09.2010

    Lahko ti govorim o življenju ptic,
    o jeziku delfinov,
    o vojnah brez smisla,
    o vseh mojih prejšnjih življenji...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo