Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 16:23 - 08.08.2007

    Mimi, prijateljica za eno noc
    prijateljica za denar
    spila si sampanjec
    mi plesala v narocju
    in zarila ...

    Beri dalje...
  • 17:22 - 10.08.2006

    Metek
    v drevo -
    smola.

    ...

    Beri dalje...
  • 16:03 - 25.05.2007

    V globini, tam nekje pri dnu
    išče te nekdo.
    Tam kjer luna, tam kjer zvezde
    našel te ne bo.

    ...

    Beri dalje...
  • 15:37 - 14.02.2005

    Dlani se prebudijo
    skozi tuje solze
    da lahko bit steče
    v nov rokav

    ...

    Beri dalje...
  • 17:07 - 12.05.2009

    Ozri se v svoje neverjetne globine,
    kjer so atomi sestava manir
    razne energije so tvoj karakter,
    sedem galaksij usmerja tvoj...

    Beri dalje...
  • 21:48 - 15.06.2007

    Zasvojen z vse kar si ti,
    se utapljam

    Manjkaš mi bolno,
    moj zrak,
    moja droga.
    Spet mi zlezi v kož...

    Beri dalje...
  • 16:26 - 16.02.2008

    Razpeta med dvema svetovoma...
    Eden me obožuje,
    posveča mi vso
    svojo pozornost, ljubezen;

    ...

    Beri dalje...
  • 16:43 - 18.12.2009

    Pomisliš name ko je zima
    ko pada sneg modrikav
    v soju mestnih luči
    in ko zvečer ni nič več temno
    ker je vse belo in t...

    Beri dalje...
  • 10:05 - 20.11.2006

    Sredi mogočnega vsemira,
    tam kjer duša mi umira,
    pust in nemiren moj planet,
    zadel v bistvo ga je tvoj komet.

    ...

    Beri dalje...
  • 16:46 - 08.08.2005

    Smaragdna cesta mesta sanj
    kliče me k tolmunu misli.
    Pogled ujet v ogledalu
    drsi čez prepade minljive naslade
    ve...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo