Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 12:32 - 10.06.2009

    Gledam v nebo,
    Iščem kje vidim te lahko.
    A tebe med nami več ni,
    le spomin na tebe še živi!

    ...

    Beri dalje...
  • 19:46 - 10.05.2011

    Trkal sem,
    nisi me slišala.
    Klicl sem,
    nisi se javila.

    Oprosti, pazi, poglej,
    si samo igrala.
    I...

    Beri dalje...
  • 19:59 - 13.09.2006

    Prinašam zrak sonca
    v okvir tvoje lepote,
    po vodi jezera mojega očesa
    tvoj pogled odkrije gostišče
    s po...

    Beri dalje...
  • 09:39 - 10.01.2008

    Zamenjali so pokrove kanalizacije.
    Vrata v realnost gnilobe ozkosti
    se zdaj svetijo univerzitetno zlato.
    Lučke še ved...

    Beri dalje...
  • 01:28 - 08.02.2006

    Ivje se mi lepi na obraz,
    obrišem, z rokavom,
    med vejami pa razpeta
    iz drobnih nitk stkana pajčevina,
    delo gozdnega tkalca. Beri dalje...

  • 09:16 - 12.10.2006

    Noč je zrla v naju
    z modrimi zenicami
    Zaprla sva vrata zraku
    Ugasnila luči

    ...

    Beri dalje...
  • 00:37 - 02.04.2010

    Ali vem svojo misel razbrati stoje?
    Je li čudno ne čutiti s tvojim nebom?
    Zadane bol tvoj kot spomin nekoč, nekje..
    Še nasle...

    Beri dalje...
  • 08:39 - 31.05.2005

    Hoditi čez
    nezrele trave dognanj.
    Slutiti smer vetra,
    a zaman.

    ...

    Beri dalje...
  • 00:03 - 31.10.2009

    Tvoja luč
    senca moji luči
    na pročelju teme.
    V mali špranji
    zadržanega vdiha
    za nevidno steno.

    Samo...

    Beri dalje...
  • 20:43 - 09.11.2005

    Tik pred zdajci sem se ujel v jelenovo mušico,
    ki se je hotela splaziti skozi špranjo moje nočne omarice!
    Naj me bodi sram!

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo