Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 18:07 - 20.09.2011

    Kravica se na travniku je pasla,
    v veliko kravo, da bi zrasla.
    Mleko slastno takrat bo dala,
    na koncu pa meso p...

    Beri dalje...
  • 09:00 - 21.01.2007

    Razkril sem moč vesoljnih sil,
    ki prešinjajo me vsakodnevno
    ne morem jim zaustavit pot
    lahko spremenim le sebe delno....

    Beri dalje...
  • 20:19 - 01.11.2007

    Ni težko biti kurba
    v tem klavstrofobičnem mestu.
    Njegove poti sem prehodila že
    najmanj dvaindvajest tisočkrat-
    vsaki...

    Beri dalje...
  • 17:33 - 22.09.2007

    ...

    Beri dalje...
  • 11:41 - 10.09.2006

    Presekano ležim v izolaciji
    Vsak spogledljiv pogled
    me vodi v samotno realnost
    Vsak tih dotik kože
    mi sleče smisel Beri dalje...

  • 20:12 - 09.05.2006

    Polna energije,
    vedno brez ovire,
    korakam v vsak nov dan,
    tako v vesel, kot v zaspan.

    ...

    Beri dalje...
  • 14:42 - 16.01.2008

    Karte polagal si po meni
    igral na srečo
    se pojavljal
    enkrat kot as
    drugič kot pubec

    ...

    Beri dalje...
  • 22:54 - 17.04.2009

    Poročam:
    naletel sem na težave!
    Tam so, vprašaji
    v peskovniku misli,
    ne dajo mi miru,
    vodijo me p...

    Beri dalje...
  • 10:09 - 29.07.2007

    Vroča noč,
    polnoč.

    Skozi odprto okno
    pogled na polno luno,
    zaslepljujoč.

    ...

    Beri dalje...
  • 20:03 - 17.10.2006

    Strastni poljubi na mojem vratu.
    Vroča sapa na rameh,
    Uživam v tem razvratu,
    Upam da to je moj izvirni greh.
    Z je...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo