Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 14:33 - 19.08.2008

    Ptice letijo visoko v nebo,
    letijo, letijo,
    daleč v neskončne modrine strmijo.
    Tudi jaz si želim biti ptica.

    ...

    Beri dalje...
  • 17:10 - 14.11.2005

    Dolga belina,
    kot polje v Prekmurju
    poprečno zorano.

    Na belem črnina,
    kot glavnik skozi lase,
    kot vojska v pozoru.

    ...

    Beri dalje...
  • 14:25 - 23.04.2008

    Večer je
    ne vem koliko sem stara (mlada)
    vsekakor še mladič
    mama je v večerni šoli
    oče me ujčka na ...

    Beri dalje...
  • 20:55 - 01.02.2005

    Si TI, za kogar zdaj živim,
    si ti tisto bitje, za katero potrpim,
    ko bosonoga NA žerjavici ne poznam več bolečine.
    Živim le zat...

    Beri dalje...
  • 20:51 - 12.06.2012

    Malo oguljena misel ožuljena rabi reset.
    Jo peljem z labodi na sonček ob vodi svobodo ujet.

    Ob vetrcu rečnem i...

    Beri dalje...
  • 15:16 - 11.05.2005

    Potrta sem,
    v sebi strta.
    Sto koščkov
    razletenih
    in jaz vmes,
    na razbeljenih
    kolenih.

    ...

    Beri dalje...
  • 13:06 - 23.09.2005

    Tek je pocetak naseg ulaska u jesen,
    tek stidljivo progovara zrela ceznja,
    ali u svakoj struni tisine dise proljece
    i kao da smo ...

    Beri dalje...
  • 12:28 - 28.07.2010

    Jaz sem tam
    kjer ti ne moreš biti.

    Tavam med nepreglednim
    poljem zlatego valovečega klasja,
    moje misli se zliva...

    Beri dalje...
  • 07:30 - 27.08.2009

    Kako dolgo se boš strupil
    s hrano, zrakom in kemijo,
    delaš mučiš se za nekaj,
    kar ustvarja hudobijo.

    Vsak naj d...

    Beri dalje...
  • 09:59 - 10.07.2007

    Med zidovi drevoredov, senc
    in budoarjev se sprehodim
    v objemu dvojih ustnic,
    ko avgust gori rdeče.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo