Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 20:09 - 09.06.2006

    Videl sem piško in odšel z miško!...

    Beri dalje...
  • 13:53 - 18.05.2005

    Senca. Puščava. Boben.

    Senca temno sive barve,
    poplesuje po puščavi.
    Njene lahne stopinje
    bobnijo v vetru.

    ...

    Beri dalje...
  • 21:48 - 03.10.2006

    V času ko Saturn zapustili sta obe kapi
    južnega in severnega pola
    ostal okoli njega je svetleč obroč,
    ki še danes ...

    Beri dalje...
  • 11:45 - 06.12.2005

    Pridi.......
    nežno vabi misel moja,
    v tolmune srčne bolečine,
    v lepoto, ki ne mine.
    Pridi......
    nežno vabi misel moja,
    Beri dalje...

  • 20:28 - 18.06.2007

    ...

    Beri dalje...
  • 12:54 - 12.12.2004

    I learned to stand out in a croud without speaking loud
    and honestly it was the same day that I learned to pray
    I've always had fa...

    Beri dalje...
  • 16:51 - 18.11.2006

    Želim si biti kot ti...
    Nič te ne ustavi,
    vse nasmeješ okoli sebe.
    Vsi te radi imajo...
    Preprosto v tvoji ...

    Beri dalje...
  • 14:07 - 24.11.2005

    Kdo sliši besede
    ko se riševa s snežikami
    v nanovo pobeljeno vesolje?

    ...

    Beri dalje...
  • 08:52 - 10.09.2009

    Če bi tako želel in se razblinil v nič,
    bi tvoj telefon zvonil v prazno
    prav vsak dan
    ko te kličem...

    <...

    Beri dalje...
  • 18:32 - 12.06.2005

    Lepo spi moja mala
    Ne vem komu danes ponujaš noči
    Ne vem komu loviš poglede v ovratnik
    Niti kje stopaš, niti kam greš
    ko si...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo