Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 20:55 - 12.11.2004

    ...

    Beri dalje...
  • 14:51 - 26.03.2005

    Noč.Sama.
    Žvenket dneva,
    ki se poslavlja.
    Pride. Lepo počasi in
    mi pusti
    da sem,kar sem že
    od nekdaj.
    Diši omamn...

    Beri dalje...
  • 20:18 - 09.11.2005

    Če roko dam v peč me peče.
    če jem feferone me peče
    ... in še potem....

    Če rečem tisto kar mi uide me peče.
    in ne tistega kar b...

    Beri dalje...
  • 14:00 - 08.12.2005

    Njene oči so lepše od mojih,
    njene dlani so mehkejše
    in njena sapa je topla kot maj....
    Ne vem kdaj sem ti vzela dih,
    vem, da z...

    Beri dalje...
  • 23:00 - 15.02.2008

    ?veš?
    večer je pravzaprav dežnik
    zaspani so razlili sonce
    R
    E
    M

    &n...

    Beri dalje...
  • 08:10 - 24.05.2008

    Utrinjam trenutke spominov,
    lepljive pijavke,
    vladarice telesa.
    Kradejo mi dolgočasje v dnevu,
    zabolijo zloženi
    Beri dalje...

  • 10:03 - 20.08.2007

    Po tvojem telesu
    bo nalahno šumel potoček
    se vpijal v tvojo kožo
    odela se bosta v tvoje kodre
    v...

    Beri dalje...
  • 18:08 - 11.04.2006

    Stokrat že naslov napišem,
    rad dal pesmi bi ime,
    kar odhaja zdi se bliže,
    bolj ko daleč je srce.

    Beri dalje...

  • 22:40 - 09.12.2004

    Kje so tisti časi poezije,
    nikoli jih ne bo nazaj,
    že vsak otrok zdaj vence vije,
    vam klasika je tuji kraj.

    Perejo vam vs...

    Beri dalje...
  • 13:36 - 26.11.2007

    Žene milo jokajo
    Po vsej Tjuríngiji,
    Na poljih njih crkujejo
    Sinovi in moží.

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo