Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 05:51 - 10.04.2008

    Vpijam se v trenutek samote,
    rdeče oči in nerazpoznavne kretnje
    besede počasi izgorevajo
    pepelnate linije nepomenske
    Beri dalje...

  • 16:22 - 25.04.2011

    Pesmi sem pisal,
    sedaj mi je žal.
    So ženske izvedle,
    imele so prav.

    Jaz sem boem,
    v tem j...

    Beri dalje...
  • 10:32 - 02.08.2008

    Ko te ni
    predstavljam si,
    da sem
    ob tebi.

    ...

    Beri dalje...
  • 19:35 - 08.02.2007

    Oklepam se rož,
    ki trgajo svilo na mojih rokah.
    Noro poljubljam vino,
    ki je polito po mizi,
    kjer sva se ljubila.
    Beri dalje...

  • 19:25 - 08.01.2005

    Travnik je morje.

    Ko ga objame veter,

    Vzvalovi.

    ...

    Beri dalje...
  • 07:07 - 01.05.2008

    Moja pesem ne odmeva,
    nemo v meni spi,
    čisto tiho moram biti,
    da se ne izgubi.

    ...

    Beri dalje...
  • 08:17 - 23.04.2005

    Ženska bom do groba
    in čez,ponosna na svoj dih ,toplino.
    Ponosna na svojo žensko telo,
    ki z vetrom se milim zaziba.
    Ponosna na ...

    Beri dalje...
  • 05:25 - 13.12.2007

    SRCE JE PRAZNO, JE KOT ZRAK,
    KI JE V RESNICI NASIČEN
    Z MEHURČKI, KI POLNIJO PRAZNINO.
    KDAJ BO TVOJE SRCE NAPOLNJENO
    Z...

    Beri dalje...
  • 09:06 - 17.03.2005

    Sedis na stolu,z obrazom obrnjen proti meni,
    v soju zatemnjene si luci.Proti meni tvoja pesem
    zdaj doni.V oceh je upanje in radost,da spo...

    Beri dalje...
  • 14:20 - 07.02.2006

    Kaj povezuje mene in tebe?
    Beseda.
    Beseda je ponos,
    je sončni vzhod in zahod.

    Kaj povezuje besedo in mene?
    Misel. Beri dalje...


Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo