Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 10:58 - 02.06.2008

    Že dolgo, večno si želim,
    da slišala za ramo bi korake,
    ki moje misli bi lovili-
    objema ne bi se branila...

    Beri dalje...
  • 01:10 - 14.11.2004

    Iz prostora trgam sadeže
    Sladke, sveže, sočne
    Otipavam jih v tiho prebujajoči
    Svetlikajoči se jutranji zarji
    Ko se na njih ...

    Beri dalje...
  • 07:34 - 24.08.2010

    Duša je polna,
    ko zrem v noč,
    topla in mehka,
    napaja jo tisoč misli,
    mesečeva srebrnina,
    rad...

    Beri dalje...
  • 20:47 - 17.03.2009

    morje kot ptica že zdaj valovi,morska gladina skrivnost ulovi,vse je živahno podvoden ta svet,mami pa ribce ne more ujet poj pa ko m...

    Beri dalje...
  • 21:16 - 26.09.2007

    Pesem,
    ki se začne.
    Začne,
    kjer se konča.
    Konča,
    se na začetku.
    ...

    Beri dalje...
  • 23:55 - 30.10.2009

    Morje.
    Pomežik svetilnika.
    Ne me basat
    Feniks.
    Qui vivra, verra.
    Ah, boli.

    ...

    Beri dalje...
  • 14:22 - 25.08.2011

    Asfalt se mehča
    v blodno brezno
    mimoidočih stopal.
    Avgustovska vročina
    buhti in ima navzet vonj
    izpare vdanih ...

    Beri dalje...
  • 21:06 - 07.08.2005

    Kanček dobrote?
    Raje malenkost več lepote?
    Priporočam nebeški ta vam stas,
    Po njem sladek boste imeli dah.
    Ne priporočam is...

    Beri dalje...
  • 10:16 - 06.03.2009

    Objemajo me mehke lovke melanholije.
    Sestavljen iz sanj iz besed in iz žil.
    Kako lahko postaneš majhen nekdo, ki se sk...

    Beri dalje...
  • 20:15 - 07.12.2005

    Ko se konča poletje,
    zatrepetam.
    Prisluškujem govoricam,
    sledim obrazom.
    Čakam, da prideš.

    Saj prideš?

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo