Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 07:53 - 07.03.2010

    Vaš dan je tu, 8.marec,
    Tako kot v preteklosti in v prihodnje...
    Vaši otroci, možje, fantje,
    tisti ki vas im...

    Beri dalje...
  • 08:03 - 08.03.2005

    Predeš zlato kletko,
    da ne bi ti ušla,
    zlivaš strup mi v telo,
    da ne bi se branilo...

    ...

    Beri dalje...
  • 10:59 - 07.04.2007

     

    Gledal sem sosesko v luži
    sem videl sliko resnice in laži
    v tem trenutku se sprašujem
    kje pa ...

    Beri dalje...
  • 10:18 - 31.10.2007

    Povej, če se povzpnem do roba neba...
    če sanje svoje zavijem v oblak meglen
    in se ustavim tam kjer se korak konča Beri dalje...

  • 01:50 - 21.11.2004

    Boogie woogie tvojih možganov,
    ko se zasekam v steber noči.
    Ne morem si pomagati.
    Plesati okoli ognja
    razdrobljenih razočar...

    Beri dalje...
  • 13:18 - 17.10.2006

    kje zdaj
    moja ljuba, prebivaš
    kako si - si sama, morda s kom uživaš?
    se spomniš najinih uric vsaj kd...

    Beri dalje...
  • 08:45 - 28.02.2006

    Objemi in poljubi me,
    nežno, kot znaš le ti,
    naj skrita želja me ponese
    v tvoj objem.

    ...

    Beri dalje...
  • 12:16 - 16.03.2007

    Bedim na pol poti do tebe
    Srebrnkaste razbitine cvetja
    meglijo jutranji veter

    ...

    Beri dalje...
  • 14:29 - 07.02.2011

    Nekdo mi je rekel da si že stara,
    pa sem rekel, da si mlada po srcu,
    spet drug, da imaš gube na licih,
    toda ko si se nasmeja...

    Beri dalje...
  • 20:58 - 03.01.2007

    ujeta sem v dih ženskega imena
    v sivem svetu, ki ne pozna objema
    pajek vztrajno me zapreda v votlino
    soncu ob večerih podari...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo