Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 21:17 - 20.12.2004

    Daj stopi z menoj
    tja kjer je sonce doma,
    kjer je mavrica pisana….
    Jokaš?
    Vidim ,da ti solza polzi po obrazu
    in pogl...

    Beri dalje...
  • 15:16 - 31.10.2004

    Nekóč je živél Kralj, ki ni mógel spati,
    Zatóje dal sle po dežel' razposlati.
    Naj najdejo vse najbóljše zdravnike,
    Na dvór naj privléče...

    Beri dalje...
  • 17:42 - 22.10.2005

    čokoladna ploščica
    viseča nekje na nitkah objema
    diši po mehki preteklosti
    popolnoma otrdelih udov

    ...

    Beri dalje...
  • 20:09 - 08.08.2006

    Podtalno
    sem občutil
    tvojo svobodo.

    Pil bi vodo Marsa,
    se dotaknil Venere,
    bil pobožan s Sonca.

    ...

    Beri dalje...
  • 21:48 - 01.01.2008

    Lajež divjakov v noči,
    je poslal oznanjat luno dnevu.

    V šepetu škrtanja pod nogami
    smo iskali plemena,
    zamrznje...

    Beri dalje...
  • 17:13 - 10.01.2007

    Prišel si k meni nenapovedan…

    ...

    Beri dalje...
  • 14:48 - 07.08.2005

    Ko glasovi utihnejo in luči preminejo,
    z nočjo,
    se moje misli slišijo
    in kot tihe vroče besede prelijejo v dih duše.
    Zdaj lju...

    Beri dalje...
  • 21:54 - 17.12.2009

    Tri leta je od takrat,

    ko si mi dal spoznat,

    da če ljubezni se predaš,

    Beri dalje...
  • 13:52 - 26.04.2005

    Mrak na obali, z vseh strani legajo sence.
    Sonce potonilo že v morje, zdaj nočni je čas.

    Nikjer ni življenja, tu na obali.
    A le n...

    Beri dalje...
  • 15:34 - 14.02.2007

    V življenju samotno na tiru
    počivaš v miru,
    drhtiš kot list lipe
    v lahkem vetru,
    nespretno...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo