Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 18:28 - 13.05.2009

    na vroči plaži
    švigajočih pogledov
    sva noč čakala

    ...

    Beri dalje...
  • 07:24 - 26.03.2010

     

    ...

    Beri dalje...
  • 21:30 - 24.07.2005

    sem konstantna pločevinka na dnu ulice.
    si že poskušal brcniti psa?
    ne? brcni pločevinko. poje kot boben.
    si sploh že kdaj bobnal...

    Beri dalje...
  • 08:49 - 22.11.2004

    In potem...
    Se vse obrne
    Veter postane prah
    Prah postane hiša.
    Da bi te ne videl nikoli v njej.
    Da bi mi ...

    Beri dalje...
  • 21:29 - 11.06.2005

    Beri dalje...

  • 12:28 - 31.07.2007

    Kaj s teboj se je zgodilo ?
    Le kako si mogla dopustiti,
    najino srečo zavrniti, izgubiti ?
    Otroški s...

    Beri dalje...
  • 20:56 - 11.05.2006

    Če zaspiš v mojem naročju,
    te bom božala po laseh.
    Če se ti zruši svet,
    te na noge postavim spet.

    ...

    Beri dalje...
  • 07:45 - 29.11.2005

    Spet je dan brez tal,

    in ne vem kje sem,
    pišem morje ti besed
    in čakam, da bo kaj potem.
    In ni, seveda ni.

    Vse kar napiš...

    Beri dalje...
  • 11:57 - 06.12.2005

    Skrila bi se rada,
    pa ne vem kam.
    Počela bi kaj norega,
    pa nimam s kom.
    Pela bi na ves glas,
    pa imam zoprne sosede.
    S...

    Beri dalje...
  • 13:51 - 26.11.2007

    Ugásnila žerjavica
    Na kresu je gorečem',
    Ne da se pit' mi več, ne da,
    Več praznovati nečem!

    ...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo