Spoštovani

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, zbiranja statistik, deljenja vsebin na socialnih omrežjih in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate s piškotki.

Več o piškotkih

 
Naslovnica (izbor)

Sva še dva ? Natisni Priporoči prijatelju
Od mathea   

V hladnem jesenskem jutru
S privihanim ovratnikom
Drsela je skozi meglo
Kot privid

Toplina njenega telesa je sevala
Kot žarek vročičnega plamena
A ugašala jo je hladna sapa
Tako nepričakovano
Zavijajoča iz juga


Le modri plamen zagorel je še
Sem ter tja
Kot spomin na oba


Zdaj zavita v praznino
Njune notranjosti
Lebdi brez teže
Še vidi dva
Vendar obraz le težko prepozna

Meglica
Ali sivina spomina, ki peša?
Zakaj kljub breztežnosti
Temni plašč tako k tlom jo priveša ?

Vse težji je korak
V pljučih vlažna gmota.

Naju je megla dohitela
Ali sva v megli vezi odpela?
Zakaj tako glasno odmeva samota ?
Sva še dva ?
Ali moj glas le sam sebi še šepeta ?

Komentiraj pesem na forumu.
(0 komentarjev)





Digg!Reddit!Del.icio.us!Technorati!
 
< Prejšnja   Naslednja >

Najbolj sveže pesmi


Naključne
  • 19:50 - 08.04.2005

    S plašniki ob začudenih očesih.
    Spremenijo te v lastno senco,
    ki hodi za teboj,
    te prehiteva,
    hodi poleg, kot zaveznik.
    Ne...

    Beri dalje...
  • 08:39 - 24.08.2008

    Tu sem, ljubim in verjamem
    in le včasih jokam, spim.
    Ko pa prazen nič zajamem,
    v upanje se potopim.

    Beri dalje...

  • 21:45 - 31.10.2004

    Sredi zime si prišel kot odrešenik.
    Kakor, da bi vedel, da me zebe.
    Prinesel si mi drva
    in zanetil si ogenj.

    ...

    Beri dalje...
  • 14:24 - 04.07.2009

    Naj čistost srca ostane tam,
    tam, kjer je ne poznajo,
    čeprav je le to edino kar imajo!

    ...

    Beri dalje...
  • 23:24 - 30.12.2009

    Ni smisla v življenju
    v krogu se vrtim
    iščem izhod
    v labirintu se izgubim

    Kot peščena ura
    ...

    Beri dalje...
  • 21:13 - 04.09.2007

    Slastni sad,
    v barvi ljubezni,
    te pokriva tvoj plašč,
    skrivnostni plašč,
    ki zakriva tvojo ...

    Beri dalje...
  • 13:00 - 07.12.2006

    Ko ne mogla bi uzreti
    tvojih oči,
    bi sonce ne moglo vzhajati
    in čebelji let bi bil neslišen.

      Beri dalje...

  • 16:25 - 17.11.2011

    Samozadostnost se nadgrajuje
    dosega vitalnost dveh energij,
    če se z ženo svojega življenja
    najde kot en sklop polarnih moči....

    Beri dalje...
  • 14:58 - 31.10.2007

    Tako sočno rdeča. Dišeča.
    Omamno polna.
    Nežno jih ugriznem.
    Zadrhtijo.


    Beri dalje...
  • 14:53 - 06.03.2011

    Dobro jutro,
    dobri ljudje,
    voda vre,
    zajterk se je.

    Danes sem dobre volje,
    danes sem nasm...

    Beri dalje...

Wanna know something Joomla?
Hit the Joogpot! http://joogpot.eu

The LanternFish, alternative JoomFish support and bugfixed distribution
http://joogpot.eu/lanternfish


Zadnji komentarji

Sveže iz foruma

Uporabniški menu





Pozabljeno geslo

Ljubitelji poezije
Vseh članov: 9139

O portalu >> Oglaševanje >> Povezave >> Pišite nam >> Kazalo